Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Virpuļvētra plosās arī Jaungulbenē 10

Postījumu bildes un pat video internetā vakar parādījās jau drīz pēc tam, kad pēcpusdienā bija rimis lietus un ne tikai tas. Virpuļvētra piedzīvota gan Siguldā, gan Jaungulbenes vēsturiskajā centrā un pie Ušura ezera. Savā “Facebook.com” profilā Mārīte Maksteniece publicējusi vairākus foto no Jaungulbenes pēc vētras. Agita Lazdiņa komentējusi, ka vētras skaņa bijusi briesmīga.


“Milzīgs postījums ir. Jaungulbenes pils parks ir īpaši cietis. Vētra nogāzusi apmēram 40 kokus, tādi iespaidīgi tie ir, milzīgi, bet tā īsti saskaitīt nevar. Tur pat nevar ielīst apskatīt. Zināms, ka četri bērzi izrauti arī pie Ušura ezera. Koki sagāzti pļavā. Trīs siltumnīcas viesulis aiznesis burtiski līdz mežam. Tātad ķēris ir arī tur. Viena viesuļa josla ir gājusi pāri,” “Dzirkstelei” apstiprina Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs.


Viss noticis aptuveni pulksten 15.00. Uzreiz pēc vētras Jaungulbenes pārvaldes vadītājs apsekojis un norīkojis savus darbiniekus no vētras postījumiem atbrīvot brauktuves gan pagasta, gan valsts ceļos. Glābējus palīgā saukuši neesot. Ar visu operatīvi galā ir tikuši paši.


A.Vasiļjevs saka, ka postījumi muižas teritorijā skāruši galvenokārt zemi, kas pieder Izglītības un zinātnes ministrijai vai SIA “Jaungulbenes pils”. Par laimi nogāztie koki maz skāruši ēkas. “Tie ir krituši garām arī pašvaldības ēkām. Neticami, bet no ēkām tā īsti nav nekas bojāts, izņemot kādreizējās arodskolas vecās kaltes, kurām vētra burtiski norullējusi skārda jumtu, bet stārķa ligzdu dūmeņa galā ir atstājusi neskartu. Tas esot tīri vai brīnums! Ēkas īpašniece ir Izglītības un zinātnes ministrija.


Spēcīgs vējš otrdien justs arī Līgo un Tirzas pagastā, taču sūdzību par lieliem postījumiem nav - “Dzirksteli” informē pagastu pārvalžu vadītāji Uldis Doņuks un Česlovs Barkovskis. Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandiera vietas izpildītājs Alvis Romāns “Dzirkstelei” saka, ka par vētras postījumiem, kas otrdien piedzīvoti Jaungulbenē, informācija ir saņemta, taču glābēju palīdzību seku likvidācijā neviens neesot lūdzis.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

traki

Un es staigāju pa Jaungulbeni ar bērnu ratiņos.Nelikās tik briesmīgi.

pirms 2 gadiem, 2017.06.21 11:35

!?!?

Ar mazu bērnu!? Prātiņ nāc mājās!

pirms 2 gadiem, 2017.06.21 12:22

nolaidība un bezdarbība

Sapuveņi ir jācērt nost laikus,nevis jāgaida kamēr kādam cilvēkam vai ēkai uz jumta uzkritīs.

pirms 2 gadiem, 2017.06.21 12:53

Vietējā.

Visi koki gan nebija sapuveņi. Starp citu ari asoņdesmitajos gados parks stipri cieta, arī vētras laikā.

pirms 2 gadiem, 2017.06.21 17:52

Tā jau ir

Kas tur ko brīnīties,ka Jaungulbenē viss pa gaisu.Citos pagastos viss liekais izgriezts un viss remontējamais saremontēts.Paskatieties uz stārķu ligzdu Jaungulbenē pie bijušās pienotavas.Lūk,kur ir kārtīgs saimnieks!

pirms 2 gadiem, 2017.06.22 17:02

Visvaldis

Man liekas,ka tā stārķu ligzda būs vienīgais ,kas Jaungulbenē paliks.Viss pārējais iet uz grunti.

pirms 2 gadiem, 2017.06.22 22:15

Vietējā

A par tevi ta vispār nerunāsim,tev viss labi!

pirms 2 gadiem, 2017.06.26 14:09

Vietējās ziņas