Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Virpuļviesulis plosījies arī Mālmuižas mežos

Virpuļviesulis, kas pagājušajā svētdienā, 3.jūlijā, piemeklēja Austrumvidzemi, nesis līdzi tik stipru vēju un krusu, ka mežos izgāzti koki apmēram 4600 hektāru platībā, informē aģentūra "Leta".

AS "Latvijas Valsts meži" apsekojuši Austrumvidzemes reģiona mežu teritoriju. Konstatēts, ka lielākie vētras postījumi konstatēti meža masīvos Gaujas upes kreisajā krastā no Lipšiem Valkas novadā līdz Mālmuižai Gulbenes novadā, kur lauzti, gāzti un liekti koki dažādos virzienos apmēram 4600 hektāru platībā.

Bojāti koki konstatēti visu vecumu mežaudzēs - gan saimnieciskos, gan aizsargājamos mežos, un to kopējais apjoms sasniedz 70 000 kubikmetru.

Sākotnējā operatīvā informācija par bojāto koku apjomu tika apzināta gar ceļiem, kurus pirmos atbrīvoja no pārgāzušajiem un pārkritušajiem kokiem vai to daļām. LVM darbinieki notikuma vietā organizēja darbus ceļu atbrīvošanai, lai iebrauktu meža masīvā, kā arī tika atbrīvotas elektrolīnijas un citi infrastruktūras objekti.

Patlaban vētras skartajās platībās tiek sagatavotas sanitārās cirtes, kā arī tiek plānoti steidzami mežizstrādes darbi, lai iespējami ātrāk savāktu kokmateriālus, nezaudējot to kvalitāti, un lai kritušie koki neveicinātu meža kaitēkļu savairošanos.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas