Visticamāk, lauzīs līgumu 6

Laikraksta redakcija vairākkārt ir saņēmusi satrauktu Rankas pagasta iedzīvotāju zvanus, kas lūdz palīdzēt noskaidrot, kad viņi varēs sagaidīt, ka tiek turpināti iesāktie, bet nepabeigtie autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs, kas ved caur Ranku, rekonstrukcijas darbi.

Kad “Dzirkstele” iepriekšējā reizē sazinājās ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru, viņš skaidroja, ka prasīs skaidrojumu no uzņēmuma, kas veic darbus, kāpēc tie netiek atsākti pēc tehnoloģiskā pārtraukuma (ziemas sezonas laikā). Šonedēļ L.Aumeisters atklāja, ka ar uzņēmumu notiek sarunas, pirms dažām dienām būts arī objektā, taču process virzās uz līguma laušanu. “Galvenais pamatojums ir tāds, ka būvniecības izmaksas ir pieaugušas gan bitumenam, gan šķembām un mums līgumā nav iestrādāts mehānisms, kā mēs varētu mainīt cenas,” skaidro L.Aumeisters. “Uzņēmumam vēl būs jāpaveic konkrēti darbi, bet, kad tiks lauzts līgums ar viņiem, tiks gatavoti jauni dokumenti, lai varētu veikt jaunu iepirkumu konkursu par šī ceļa rekonstrukcijas darbu pabeigšanu.”

Iedzīvotājiem diemžēl būs vēl kādu laiku jāpaciešas un nokļūšanai vajadzīgajās vietās jāizmanto apbraucamie ceļi. “Pašreiz izskatās, ka darbus, visticamāk, varēs pabeigt nākamgad. Ir jāsakārto dokumentācija un jāorganizē jauns iepirkums un to diemžēl tik ātri nevar izdarīt,” norāda L.Aumeisters.

Jau rakstījām, ka šī ceļa rekonstrukcijas darbi tika iesākti 2009.gada septembra vidū. Projekta laikā abos posmos - posmā no Jaunpiebalgas puses līdz Rankai un no Rankas līdz Smiltenes – Gulbenes šosejai – no grants seguma uz melno segumu ir plānots rekonstruēt apmēram 8 kilometrus ceļa. Šis objekts tiek finansēts arī no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem. Tā kopējās izmaksas bija plānotas apmēram 1,6 miljoni latu. Pašreiz darbi ir veikti apmēram 44 procentu apmērā no līguma summas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

....

tikai viens jautājums- vai kādam būs jāsedz radušies zaudējumi?

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 17:59

Nevis visticamak, bet lauzīs līgumu, tas jau labu laiku ir skaidrs. Atbilde, kad notiks darbi?! Šogad vairs nē!Tā lūk iedzīvotāji. Ja nemaldos, tas viss tamdēļ, ka tika pieļautas kļūdas būvējot!

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 14:21

vietejais

Aumeister, ko Tu visu šo laiku vispār dari? Ceļi ar katru dienu paliek sūdīgāki un pēc šis ziemas un pavasara tie būs vēl sliktāki. Ar ko tad attaisnosies

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 07:09

eks

pa šo laiku visi sapratuši, ka bez šī ceļa var tīri labi iztikt

pirms 9 gadiem, 2011.06.28 00:05

Aivo

tas nozime ka Aumeistera neizdaribas del cels labakaja gadijuma tiks uzbuvets nakam vasar

pirms 9 gadiem, 2011.06.27 21:41

Vietējās ziņas