Visvairāk elektrības traucējumu Rankā

Brīvdienu sniega vētra, kas turpinājās arī vakar, Gulbenes rajonā visvairāk traucējumu elektrības padevē radījusi Rankas pagastā. Vietām tur elektrības nebija arī vakar un bojājumu novēršana turpinājās līdz pašam vakaram. "Dzirkstelei" to apliecina Rankas pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Antaņevičs. Arī Guna Belova no Virānes "Dzirkstelei" ziņo, ka viņas pusē pirmdien nebija elektrības.

"Elektrība vakar "noraustījās" aptuveni pulksten 4, bet dienas vidū tā jau atkal bija," "Dzirkstelei" stāsta rancēniete Rita Bāliņa.

 

Viņa bilst, ka lauciniekiem lielākā problēma tomēr ir izkļūšana no viensētām, jo tās ir pamatīgi ieputinātas.

 

"Mums arī nācās vienu skolnieku uz autobusu vest ar traktora palīdzību, jo auto jau cauri netiek," saka R.Bāliņa.

 

 

Kopumā Gulbenes rajonā šajās dienās elektrības padeves traucējumu bija tikai nedaudz vairāk nekā ikdienā, līdz ar to var teikt, ka sniega vētra šoreiz pārdzīvota samērā mierīgi.

 

Akciju sabiedrības "Latvenergo" ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis informē, ka akciju sabiedrība „Sadales tīkls" arī pirmdien turpināja novērst vēja postījumus elektrolīnijās visā Latvijā. Kopumā pulksten 9.00 pirmdien Latvijā bija traucēta elektroapgāde aptuveni 25 tūkstošiem klientu.

 

Operatīvo izbraukuma brigāžu montieri novērsa stiprā vēja radītos atslēgumus vidējā un zemsprieguma elektrolīnijās, kas bojātas izklaidus, pārsvarā - ārpus pilsētām, lauku rajonos. Visbiežāk bojājumu iemesls ir līnijās iekrituši koki un koku zari, kas vai nu atslēdz, vai pārrauj līniju vadus. Remontdarbu lielākais traucēklis ir biezā sniega sega, kas būtiski apgrūtina operatīvā transporta pārvietošanos un piekļūšanu līniju bojājumu vietām.

 

"Latvenergo" brīdina iedzīvotājus netuvoties elektropārvades un sadales līnijām un citām elektroietaisēm, būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem pie elektrolīnijām, kuras atrodas mežu malās un stigās vai lielu koku tuvumā. Stiprā vēja ietekmē koki šajās vietās var lūzt un gāzties, iekaroties līnijās, radīt bīstamas situācijas un apdraudēt cilvēku dzīvību.

 

Redzot zemē gulošas elektrolīnijas vai uz tām uzkritušus kokus, nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties vadiem un nedrīkst ļaut to darīt citiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas