Visvairāk gavilē “zaļie” un “jaunlaicēni” 70

Tautpartieši ar bažām gaida koalīcijas veidošanas sākumu
Ir zināmi sākotnējie rezultāti par to, kādi cilvēki vēlēšanu rezultātā ir iekļuvuši Gulbenes novada domē. Tie ir pieci Zaļo un Zemnieku savienības saraksta cilvēki (alfabētiskā secībā) - Guntis Blūms, Sandra Duļbinska, Stanislavs Gžibovskis, Saulcerīte Indričeva, Māris Raģelis, pieci Tautas partijas pārstāvji - Jānis Antaņevičs, Valtis Krauklis, Nikolajs Stepanovs, Aldis Strads, Dainis Švika, četri "Jaunā laika" un Pilsoniskā savienības pārstāvji - Andis Caunītis, Ivars Kupčs, Ilze Mezīte, Jānis Naglis, divi Latvijas Pirmās partijas/ Latvijas ceļa cilvēki - Normunds Audzišs, Dzintars Poļaks un viens pārstāvis no "Sabiedrība citai politikai" saraksta - Intars Liepiņš.

Saka paldies vēlētājiem

 

Visu vēlēšanās startējušo partiju sarakstu līderi ar "Dzirksteles" starpniecību saka paldies vēlētājiem. Andis Caunītis no "Jaunā laika" un Pilsoniskās savienības gan bilst - cerējis, ka vēlētāji kopumā būs vismaz par desmit procentiem aktīvāki nekā izrādījās realitātē. Zaļo un Zemnieku savienības līdere Sandra Duļbinska ir gandarīta, ka vēlētāji novērtējuši līdzšinējo pagasta vadītāju darbu un balsojuši par tiem, kas ir šajā sarakstā.

 

"Pilsētā mums nebija pārsvars. Pilsētnieki tātad mazāk gribēja pārmaiņas, bet kopuma rezultāti mums ir labi. Patīkami, ka par mums balsojuši Lizumā. Mēs tiešām jūtamie novērtēti. Mēs saprotam, ka vēlētāji ir balsojuši par pārmaiņām. Un mēs domājam par to, lai šīs pārmaiņas būtu," uzsver viņa.

 

"Rezultāti apmēram tādi, kādi viņi plānoti, ir. Plus vai mīnus balsis - tas lietas būtību absolūti nemaina. Tā ka rezultāti priekš Gulbenes novada ir normāli. Citu vārdu man nav," saka Tautas partijas saraksta pirmā persona Nikolajs Stepanovs.

 

Valdis Bēniņš no partijas "Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā" saka: "Par vēlēšanu rezultātiem teikšu tā - tie paši vēži, tikai dažādās kulītēs. Zaļo un Zemnieku savienība ar Tautas partiju draudzējās jau pirms vēlēšanām. Nekas nemainās. Pārējie kā bijuši mazākumā tā paliek."

 

"Rezultāti ir tādi, kādi ir. Kā tauta ir lēmusi. Mēs gaidījām mazliet citus rezultātus," atzīst Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" pārstāvis Zintis Vībāns.


Intars Liepiņš no Sabiedrības citai politikai uzsver: "Cilvēki lielākoties ir balsojuši par varas partijām, kas līdz šim valdījušas rajona pašvaldībās. Tas, ka pieci procenti vēlētāju tomēr nobalsoja par "Sabiedrību citai politikai", nozīmē, ka cilvēki tomēr vēlas pārmaiņas, viņi nav apmierināti ar to situāciju, kādā esam. Būdami jauni un nepazīstami, mēs esam dabūjuši piecus procentus vēlētāju balsu! Tas ir ļoti daudz!"


Aelita Babule no partijas "Latvijas Atmoda" saka: "Secinājums: mēs nekur nepazūdam, mēs turpinām strādāt. Paldies pusotram simtam vēlētāju, kas mūs atbalstīja! Tie nav tikai radinieki, draugi un paziņas. Varbūt mēs pirms vēlēšanām nebijām pietiekami aktīvi, bet to lielā mērā nosaka nauda. Aicinām arī citus savā partijā!"

 

Nav vienošanās ar TP

S.Duļbinska saka, ka sarunas par strādāšanu domē notiks ar pilnīgi visiem ievēlētajiem deputātiem.

 

"Karot pret kaut ko mēs noteikti neesam noskaņoti," uzsver viņa.

 

S.Duļbinska Viņa piemin, ka svētdien televīzijā pa visu valsti izskanēja Māra Kučinska teikums par to, ka "zaļie" vienojušies tautpartiešiem Gulbenē par novada vadītāja kandidatūru no Tautas partijas.

 

"Es vēl arvien kandidēju uz novada vadītāja amatu. Tomēr mūsu sarakstam ir vēlētāju balsu vairākums un ir arī atbalstītāji. Kaut arī esam tikai ar piecām balsīm vairākumā, bet tomēr. Arī sportā tas, kas vinnē kaut vai par sekundes simtdaļu, saņem zelta medaļu," saka viņa.

 

N.Stepanovs šo informāciju komentē tā: "To, ko runā pa stūriem, grūti komentēt. Šajā laikā dažas labas lietas uzzini par sevi, ko pat sapnī neredzēt. Uzsveru! Ne līdz vēlēšanām, ne arī šodien mūsu saraksts ar citiem par personālijām nav runājis. Jā, ar otrdienu tas varētu notikt. Līdz šim - tas ir pārpratums. Taču man liekas, ka tas notiek speciāli."

 

Arī viņš klāsta, ka Tautas partija par koalīcijas veidošanu oficiāli sarunas sāks ar otrdienu.

 

"Koalīcijas var būt dažādas. Ļoti labi būtu, ja ambīcijas un sasolītās pasakas atmestu malā un beidzot padomātu, kā reāli strādāt. Ir vairāki varianti," saka N.Stepanovs.

 

Viņš pauž, ka ievēlētajiem deputātiem "šodien galvenais ir nolikt malā ambīcijas un nolikt malā arī politiskos mērķus, kas ir ļoti bīstami mūsu līmenī priekš tāda novada kā Gulbenes novads, kas nemaz nav mazs".

 

"Sarunās ir svarīgi pēc iespēja vairāk meklēt saskares punktus domājot par to, kā mūsu novads varētu attīstīties. Ja sarunas būs politizētas, ja viena saraksta deputāti pateiks, ka tur sarakstu vispār nerunās, es neko labu Gulbenes novadam neparedzu," saka N.Stepanovs.

 

A.Caunītis uzsver: "Tā kā "Jaunais laiks" līdz šim Gulbenes pilsētas domē ir bijis opozīcijā, mums nav vēlme tur palikt. Mēs noteikti atbalstīsim un iesim kopā koalīcijas veidošanā ar uzvarētājiem, ja ja viņi to pieņems. Mēs esam par pārmaiņām novadā. Gribam savu gan enerģiju, gan intelektu veltīt darbam, nevis tikai kritikai."

 

Z.Vībāns saka: "Novada domē, mūsu saraksta deputāti klausīsies citos, ko viņi plāno pavaikt novadā. Vadošā ir Zaļo un Zemnieku savienība un Tautas partija."

 

I.Liepiņš uzsver, ka viņam nav nekas iebilstams pret sadarbību ar "Jauno Laiku" un Pilsonisko savienību.


Par plusiem un mīnusiem

Vēlēšanu zīmēs vēlētāji ar iezīmētajiem plusiem vai mīnusiem ir ieviesuši korekcijas partiju sarakstos, vienu kandidatūru pabīdot zemā, bet citu paceļot augstāk.

 

S.Duļbinska to komentē tā: "Pirms vēlēšanām es pieļāvu varbūtību, ka es būšu svītrota daudzās vēlēšanu zīmēs. Bija patīkams pārsteigums, ka tomēr esmu pozitivi vērtēta un saglabāju savu pirmo pozīciju mūsu partijas sarakstā. Otrais sarakstā tagad ir Guntis Blūms. Cilvēks četrus gadus ir bijis malā no politikas. Viņš gan ir Daukstu pagasta padomē deputāts un mans vietnieks. Tomēr publiski viņu juta maz. Toties pagastā viņš visu laiku ir populārs cilvēks, izrādās - arī rajonā viņu arvien atceras kā godīgu un prātīgu cilvēku. Ne jau velti no mūsu saraksta beigu gala viņu vēlētāji pacēluši otrajā vietā."

 

Z.Vībāns, kuru vēlētāji izstūmuši no līdera pozīcijām Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas Ceļa" sarakstā, saka: "Kāpēc dažam mūsu sarakstā vēlētāji vilkuši vairāk plusu, citam vairāk mīnusu? Grūti atbildēt. Man ir cits jautājums. Kas man tagad ir jādara citādi? Teorētiski atbalstam bija jābūt lielākam. Mūs vēlētāji ir novērtējuši Stāmerienā, Beļavā un Druvuienā. Par viņiem mēs arī turpmāk vairāk domāsim."


N.Stepanovs domā tā: "Plusi un mūnusi pie katra deputāta kandidāta sarakstā parāda veikto darbu, kāds tas ir. Tāpat kā tas vēlētāju skaits, kas nobalsojis par katru sarakstu."

Pievieno komentāru

Komentāri 70

daukstēnietis

daukstes tagad plauks un zelss...:))
gulbenei nebuss nekaa!:D:D:D

pirms 11 gadiem, 2009.07.20 20:38

To Arcix 10

Viennozīmīgi, ka ir labi, ka izsaki savas domas,tomēr,ir jau arī jāpadomā,ko rakstīt,lai pēc tam nesanāk tā,ka kāds ir aizvainots...

pirms 11 gadiem, 2009.06.11 11:01

Arcix 10, to 18:48

Tu jau arī sevi neafišē. Par komentiem. Tā dīvaini sanāk - ja klusē slikti, ja izsaka viedokli atkal slikti. Tavuprāt viedoklim jābūt tikai ar tevi saskaņotam? Niks nav jāmaina, to dara tikai atmaksātie komentētāji, kuri ar sešiem - septiņiem nikiem no viena IP dragā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 20:05

to ANTA

Kaa tev ar veseliibu?
Peec taviem tekstiem izskataas,ka savaa attiistiibas liimenii vairaak par 6 klaseem neesi nolauzusi....

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 18:50

to Arcix10

Izskataas,ka esi iists TP aizstaavis un patriots...

vai tik Ugis Aigars kaadreiz tev kaadaa sporta veidaa nav paari nodariijis,ka tagad zem nika te pirkstus meetaa...
Esmu pamaniijis,ka aktiivi komentee arii rakstos,kad bija striids starp Rubates un gulbenes hokeja komandaam...taapat arii vell kaut kur citur...Tagad esi arii te - politikas jautaajumos...
Skatos,ka esi iists speciaalists arii sajaa jomaa-un,kaa jau iistenam TP patriotam pienaakas,visaaas Latvijas nelaimees atrodi tikai vienu vainiigo - JL...

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 18:48

Arcix 10, to SheTef

Kāds te sakars Uģim Aigaram ar ievēlētajiem? Viņa tak to skaitā nav. Padomā tikai, deputātu sēdē aiziet ciet širmītis un blāc - pa kātu kādam. Vareni vai ne! Un salīdzināt lauku zemes ceļus ar pilsētas ielām... Nu, atvaino. Lai jau tā notiek, lai jau jaunie-vecie sarkanie baroni un baroneses pašiverējas pa novadu. Gan jau sanāks kā jēlajiem valdībā - tik griezīs un likvidēs, kamēr paliks vieni paši lauka vidū. Tad gan atcerēsies, ka tie iepriekšējie nebija tik slikti.Bet būs par vēlu.

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 13:06

SheTef

Bet atgriezhoties pie raksta buutiibas... ZZS ir paarsvars, ja arii ar 1 balsi tas buutu - tas buutu vairaak balsu kaa TP, taatad - novada priekshstaavim jaabuut no ZZS un nevis no TP :) Nevajag saakt puust milglu aciis un "saakt zjeelot" N. Stepanovu. Attieciibaa par to, ka tas bija lauku protesta balsojums - JAA, JAA, JAA, taa bija. To paraada Lizuma pagasta iedziivotaaju nostaaja - Aldis Strads no TP (rajonaa paziistams - patiik/nepatiik cits jautaajums) vai Uģis Aigars no ZZS (zin sportisti, vieteejie - noveertee padariito). Un veel - ne jau laukos ir katastrofaali celji :D :D :D Veelreiz, Usni, attopies!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 12:29

SheTef

Usni, izskataas, ka Tu esi viens no dibena slauciitaajiem :) Tas taa - emocijas peec Tava rakstiitaa izlasiishanas...

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 12:22

Anta

Vai jūs tišām domājat ka vecā komuniste Piena Sandra rūpēsies par gulbeniešiem?Kopā ar veco komunistu Blūmu sūknēs tikai uz Daukstu pusi...Te pat pienu vairs nedabūsiet...

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 11:37

Anta

Vai jūs tišām domājat ka vecā komuniste Piena Sandra rūpēsies par gulbeniešiem?Kopā ar veco komunistu Blūmu sūknēs tikai uz Daukstu pusi...Te pat pienu vairs nedabūsiet...

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 11:36

Arcix 10, Jancelim

Izrādās, ka tu esi prasts mutes brūķētājs un diskusija tev ir sveša lieta. Vai tu, mīļais cīnītāj, ar to pašu muti maizi ēd, no kuras tev viss šitas nāk ārā? Un nevajag te vienu sarkano pataisīt par vainīgo, ja apkārt visi tādi. Kā jau teicu iepriekš, tagadējā novada parlamentā ir 14 bijušie partijnieki ievēlēti. Tev par maz?

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 07:29

Arcix 10, Ērgļa 1 acij

Nevajag par publiku spriest pēc savas populista domāšanas. Cilvēki nav tik slikti, kā tu par viņiem izsakies. Un vēl. Demagogs, tavai zināšanai, cēlies no sengrieķu vārda dēmagōgos, kas nozīmē - tautas vadonis. Tad jau paldies par komplimentu!

pirms 11 gadiem, 2009.06.10 07:23

Jancis, Arcix 10

Arcix 10, tu laikam esi centigs tautpartejiešu pakaļas laizītājs. Uz Tvaika ielu tev būtu pašam jāzvana un jāpiesakās uz prātiņa pārbaudi, ja jau tu neredzi kā tautpartejiši ar sarkano baronu priekšgalā pilsētu ir nolaiduši pa burbuli.

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 22:14

emo

Palasu komentaarus un kaarteejo reizi saprotu,kaada tomeer Gulbene ir lauki...
par TP fanaatiem vispaar nerunaasim...kur tik zemu var krist,ka saak komentos apvainot cilveekus par visaadiem paraadiem utt...

Kauns par sho pilseetuu...

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 21:47

Noteikti Arcix10 arī atlec kāds labums, ja jau tik dedzīgi aizstāv visus draņķus.

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 21:13

Ērgļa acs

Arcix 10 ir demagogs, ja vien publikai ir zināma šī vārda nozīme. Bet raudāt tiešām ir iemesls, jo Gulbenei patīk negodīgi cilvēki. (Ne)darbi ir sīkums, ka tikai smuki runā, un, ja vēl asprātīgi ...

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 20:44

Lapa

Arcix 10 ir ne tikai sakarīgs,bet arī asprātīgs. Ērgļa acs - nu tak izraudies! Paliks vieglāk.

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 20:22

Ērgļa acs

Arcix 10 tā mīl pilsētas domi un Nikolaju personiski, ka aizkustinājumā asaras riešas acīs, lasot, kā tiek aizstāvēti šie draņķi. Laikam arī piedalās kādā balvas izcīņā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 20:15

Arcix 10, Jancelim

Janci, apsveicu! Tu esi izcīnījis lielā Simsona balvu - atpūtas braucienu uz Munameģi divām personām, jo tu izrādījies jubilejas - 100-tais, kurš varonīgi maskējoties no naidnieka, esi Dzirksteles komentos atmaskojis lielāko Gulbenes ļaundari - N.S. Par balvas iegādi interesējies pa tel. 7080112, Tvaika ielā 2, RPuNC uzņemšanas nodaļā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 19:45

Vietējās ziņas