Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vizītē ierodas dāņu draugi

Ceturtdien, 4.jūlijā, Gulbenes novada domē uz sarunām par sadarbības attīstību bija ieradušies četri Temas-Gulbenes sadraudzības biedrības pārstāvji ar tās vadītāju Nielu Uldalu-Jesenu priekšgalā. Tikšanos vadīja novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs. Klāt bija arī novada sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kā arī Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza, kura ciemiņus aicināja apmeklēt viņas vadīto iestādi.

Novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Guna Švika jau iepriekš bija rosinājusi vietējās sabiedrības pārstāvjus apzināt, kādu sadarbību vēlētos ar dāņu draugiem. Apkopotie priekšlikumi paredz pieredzes apmaiņu sociālo pakalpojumu sniegšanā kā Gulbenes novadā, tā Silkeborgas komūnā Dānijā. Ir ideja apmainīties ar brīvprātīgā darba veicēju grupām no senioru un jauniešu vidus. Dāņu draugi tika aicināti atbraukt ciemos nākamgad uz tradicionālajiem Gulbenes Novada, Pilsētas, kā arī Senioru svētkiem. Tāpat visi būs mīļi gaidīti Bānīša svētkos. Vēlmi aktīvāk sadarboties izteikuši arī novada mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un sportisti.  

Dāņu draugi pēc tikšanās Gulbenes novada dome devās ciemos vēl arī uz jauniešu centru "Bāze" un novada Sociālo dienestu.

 

Sadarbība ar dāņu draugiem no Temas komūnas gulbeniešiem aizsākās jau 1993.gadā. Sadraudzība notiek galvenokārt kultūras, izglītības un sporta jomā. Temas komūnā dzīvo apmēram 7000 iedzīvotāju. Temas komūna ir viena no vairākām Orhūsas rajona komūnām. Četros gados reizi Temas iedzīvotāji vēlē komūnas valdi 11 cilvēku sastāvā. Temas komūna sastāv no Temas pilsētas un vairākiem ciemiem. To ir 17. Lai gan ar 2007.gada 1.janvāri, pēc reģionālās reformas valstī, Temas komūna vairs neeksistē, jo ir iekļauta lielākā pašvaldībā, abi pašvaldību mēri ir vienojušies arī par turpmākām sadarbības iespējām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas