Vizīte var maksāt vēl dārgāk

Izdos valsts kompensējamo medikamentu bukletu
Janvārī pacienta iemaksa pie ģimenes ārsta joprojām būs 0,50 lati, bet pie ārsta - speciālista 2 lati. Sākot ar februāri, pacientu iemaksa par vizīti pie ģimenes ārsta diemžēl varētu pārsniegt iepriekš solīto 1 latu, bet pie speciālista - 3 latus.

Agrākie aprēķini nav spēkā Veselības ministrijas Preses centra vadītājs Oskars Šneiders norāda, ja pagājušā gada novembra beigās solīts, ka par vizīti pie ģimenes ārsta pacientiem šogad būs jāmaksā viens lats, bet pie konkrēta medicīnas speciālista divu latu vietā trīs, tad situācija esot mainījusies un par medicīnas pakalpojumiem būšot jāmaksā vēl vairāk. Tas esot saistīts ar grozījumiem, kas veikti, strādājot pie Veselības ministrijas budžeta šim gadam.

 

Šāgada budžeta samazinājums esot 44,6 miljoni latu, tāpēc tiekot veikti atkārtoti aprēķini, lai noteiktu pacientu iemaksu.

 

Pagaidām Veselības ministrija vēl neatklāj, cik maksās ārsta pakalpojums. Aprēķinus sola publiskot pēc 15.janvāra, bet jaunās pakalpojumu cenas vēl būs jāapstiprina valdībā. Tās varētu stāties spēkā jau šā gada februārī vai martā.

 

Pieprasījums pieaug

Rajona padomes konsultants veselības un sociālās aprūpes jautājumos Artis Stuburs skaidro, ka šogad valsts apmaksājamo medikamentu limits saglabājies gandrīz tāds pats kā iepriekšējā gadā. Zāļu cenu valsts aģentūra savā interneta mājas lapā ir publicējusi kompensējamo medikamentu sarakstu.

 

"Tas ir saistīts ar to, ka šogad medikamentiem un medicīnas precēm mainījās pievienotās vērtības nodokļa likme. Kompensējamo medikamentu klāsts īpaši ar jauniem medikamentiem papildināts šobrīd nav," stāsta A.Stuburs.

 

Kopš decembra, piemēram, šajā sarakstā iekļauts medikaments Hydrocortisonium tabletes. Šīs zāles ir vajadzīgas pacientu dzīvības funkciju uzturēšanai hormonu aizvietotājterapijas nodrošināšanai virsnieru garozas mazspējas gadījumā. Līdz šim šo medikamentu valsts kompensēja individuāliem pacientiem.

 

Virknei sarakstā iekļauto medikamentu izdevies panākt pat cenu samazinājumu, piemēram, osteoporozes ārstēšanai lietojamo medikamentu cena samazināta no 8 līdz 20 procentiem. Lētāki valsts kompensētie medikamenti būs arī nervu sistēmas un psihisku saslimšanu, asinsrites slimību un audzēju ārstēšanai.

Pēc valsts apdrošināšanas aģentūras datiem šogad valsts finansējumam kompensējamajiem medikamentiem vajadzētu būt vismaz 75 miljoniem atvēlēto 66,4 miljonu latu vietā. 2008.gadā tie bija 60,9 miljoni.

 

Valsts medikamentus kompensē dažādos apmēros atbilstoši slimības raksturam, smaguma pakāpei, zāļu lietošanas mērķim. Var saņemt 100, 90, 75 un 50 procentu kompensāciju.

 

Ar 15.janvāri būs pieejams arī jauns kompensējamo zāļu saraksta buklets.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas