VUGD brīdina: šobrīd atrasties uz ledus ir ļoti bīstami!

Vakar, plkst. 19:22, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, kanālā pie Vidzemes alejas, iekritis un ledū ielūzis vīrietis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji sadalījās divās grupās un pārmeklēja kanāla malas līdz atrada vīrieti, kurš atradās apmēram vienu metru no krasta. Ugunsdzēsēji glābēji vīrieti uzlika uz nestuvēm un nogādāja līdz mediķiem. 53 gadus vecais vīrietis pastāstīja, ka viņš pa celiņu bija gājis gar kanālu un nokritis no divu metru augstuma uz kanāla ledus.

Vakar, plkst. 17:17, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā pa Māras dīķi pastaigājas jaunieši. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, jaunieši jau bija nokāpuši no ledus. Ugunsdzēsēji glābēji ar jauniešiem veica pārrunas par to, ka šobrīd uz ledus ir bīstami atrasties.

Daudzviet Latvijā ūdenstilpnes jau ir brīvas no ledus, tomēr vietām ūdenstilpnes vietām klāj trausls un plāns ledus. VUGD brīdina, ka šobrīd atrasties uz ledus ir ārkārtīgi bīstami, tas apdraud cilvēka veselību un dzīvību. Ņemot vērā siltos laikapstākļus, turpinās strauja ledus kušana. Vietās, kur ūdeni klāj ledus, tas ir trausls, ļoti plāns un nevienmērīgs. Krasta līnijas daudzviet jau ir brīvas no ledus.

VUGD aicina zemledus makšķerniekus vairs nekāpt uz ledus, jo šobrīd tas jau ir ārkārtīgi bīstami dzīvībai. Svarīgi ir arī vecākiem pārrunāt ar bērniem ledus bīstamības jautājumus un kāpšanas uz ledus iespējamās traģiskās sekas.

VUGD aicina iedzīvotājus nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet glābšanas dienestam pa tālruni 112.

Ja kādam, neskatoties uz brīdinājumiem, gadās ielūzt ledū, tad:

    Skaļi jāsauc palīgā un apkārtējiem nekavējoties ir jāzvana uz 112;

    Jācenšas saglabāt miers, nostabilizēt elpošana;

    Lai palīdzētu, ielūzušajam jātuvojas rāpus vai guļus, netuvojoties līdz pašai ielūzuma vietai. Ielūzušajam apmēram no 2 - 5 metru attāluma jāpamet aukla, sasieti apģērba gabali, garš koks vai kāds cits priekšmets. Ja glābēji ir vairāki, jāievēro, ka vienam no otra jāatrodas 2-3 m attālumā.

    Izvelkot cietušo uz ledus vai pašam izkļūstot uz ledus, rāpus jāvirzās prom no bīstamās vietas līdz krastam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas