VUGD: Vidzemē dzēš 18 kūlas ugunsgrēkus, tostarp Gulbenē - 180 kvadrātmetru platībā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.aprīļa plkst. 6.30 līdz 3.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu un divi bija maldinājumi.

Kūlas ugunsgrēki ir bīstami un nav kontrolējami – tajos var ciest vai pat iet bojā cilvēki, tiek bojāts īpašums un izdeg lielas platības Latvijas zemes, kā arī tiek nodarīts būtisks kaitējums dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai. Vakar VUGD visā Latvijā dzēsa 101 kūlas ugunsgrēku, kurā izdega 186 hektāri Latvijas zemes un Rēzeknes novadā kūlas ugunsgrēka laikā gāja bojā viens cilvēks. Vidzemē dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki gandrīz 18 hektāru lielā platībā. Iespējams tieši kūlas degšanas rezultātā vakar Vidzemē nodega arī ēka – Gulbenes novada Beļavas pagastā, degot kūlai 4,5 hektāru platībā, nodega arī šķūnis 40m2 platībā.

Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsts Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, kur kūla dega 8hektāru platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 15.40 un likvidēts plkst. 17.11. Kūlas ugunsgrēki Vidzemē dzēsti:

* Alūksnes pusē – Apes novada Apes pagastā (8000m2) un Apē (400m2);

* Limbažu pusē – Alojas novada Staicelē (8000m2) un Limbažu novada Limbažu pagastā (1,5hektāri);

* Valkas pusē – Smiltenes novada Launkalnes pagastā (20m2) un Valkas novada Vijciema pagastā (1hektārs);

* Valmieras pusē – Kocēnu novada Vaidavas pagastā (600m2 un 1hektārs);

* Madonas pusē – Madonas novada Barkavas pagastā (400m2);

* Madonas novada Praulienas pagastā (700m2);

* Gulbenes pusē – Gulbenē (180m2).

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Madonas novada Aronas pagastā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī bija aizdegusies siena 0.5m2 platībā, kā arī Smiltenes novada Smiltenes pagastā, kur dega koks 18m2 platībā, kā arī meža zemsedze 60m2 platība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas