Zaļā kultūras mantojuma tūrisma maršruts iet arī caur Gulbeni

Nacionālo ziņu aģentūra "Leta" informē, ka vairākās tūrisma izstādēs šogad atzinīgi novērtēts jaunais zaļā kultūras mantojuma maršruts, kas apvieno unikālas apskates vietas Krievijā, Igaunijā un Latvijā.

Projekta "Green Heritage" sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Kupče stāsta, ka tūrisma izstādes gadatirgus "Balttour 2014" apmeklētāji atzinīgi novērtējuši maršruta ideju un kartes dizainu, taču "Tourest 2014" apmeklētāji priecājušies, ka maršrutā iekļauti vēl līdz šim, citos tūrisma maršrutos, neiepazīti apskates objekti.

A.Kupče aģentūrai norada, ka jaunais tūrisma materiāls, kas apkopots kopīgā tūrisma kartē, ir unikāls, jo pirmo reizi vienā maršrutā apvieno Sanktpēterburgu, Pleskavu, Repinu, Gulbeni un Rīgu, izceļot katras valsts un reģiona identitāti, tradīcijas un bagātīgo kultūras piedāvājumu.  Viņa īpaši atzīmēja, ka maršrutā izcelts zaļais kultūras mantojums - muižas un to parki.

Zaļā kultūras mantojuma ceļš ved cauri dažādām pilsētām, vilinot iepazīt ne tikai muižas un to parkus, bet arī pilis, baznīcas un citas arhitektūras pērles, piedāvājot ko saistošu gan ģimenēm ar bērniem, gan romantikas mīļotājiem, gan vēstures entuziastiem, atzina Kupče.

Jau ziņots, ka projekta kopējās izmaksas ir 297 094 eiro jeb 208 798 latu, no kurām Igaunijas - Latvijas - Krievijas pārrobežu sadarbības programma līdzfinansē 267 384 eiro jeb 187 918 latu. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija, bet partneri - Gulbenes novada dome, Valsts kultūras budžeta institūts Ļeņingradas apgabalā Krievijā un Repinas novada pašvaldība Igaunijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas