Zemessardzes 25. kājnieku bataljons, kas atrodas Gulbenē, ir labākais Vidzemē 8

Zemessardzes 25. kājnieku bataljons, kas atrodas Gulbenē, atzīts par 2020.gada labāko starp pieciem 2. Vidzemes brigādes bataljoniem un saņēmis apbalvojumu, ko pasniedza Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.Par ikgadēju tradīciju kļuvusi labāko bataljonu apbalvošana katrā Zemessardzes brigādē. 2. Vidzemes brigādē par labāko tika novērtēts 25. kājnieku bataljons, kura atbildības teritorijā atrodas Gulbenes, Madonas, Cesvaines un Lubānas novadi.

““Zemessardzes labākais bataljons” ir Zemessardzes komandiera apbalvojums, kas tiek pasniegts par bataljona sasniegumiem gada garumā. Nosakot labāko, tiek vērtētas visas bataljona darbības jomas, noteikto uzdevumu izpilde un tā attīstība. Apbalvojums sastāv no divām daļām – vairoga un gredzena, kas tiek pasniegti bataljona komandierim. Apbalvojuma mērķis ir novērtēt Zemessardzes bataljonu karavīru darbu un pateikties par katra karavīra un zemessarga profesionalitāti un ieguldījumu vienības uzdevumu veikšanā, kā arī motivēt vienības sasniegt labākus rezultātus,” stāsta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes virsseržants galvenais virsseržants Aigars Kašs.
25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns ir patiesi priecīgs, ka visu bataljona karavīru – gan profesionālā dienesta, gan zemessargu – ieguldītais darbs ticis novērtēts. “Saņemtais apbalvojums ir apliecinājums, ka mūsu izvēlētais attīstības modelis ir pareizais virziens. Pagājušajā gadā visās vienībās tika novērota tendence jauno zemessargu skaita pieaugumam, un mūsu bataljons nebija izņēmums. Mūsu bataljona politika ir arī vērsta uz kvalitatīvu karavīru un zemessargu sagatavošanu. Lielākais izaicinājums pagājušajā gadā bija profesionālās dienesta rotas darbības uzsākšana Stāmerienā, ar ko veiksmīgi tikām galā. Pateicos visiem Zemessardzes 25. kājnieku bataljona karavīriem un zemessargiem, kā arī viņu ģimenēm par ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā! Paldies arī Gulbenes un apkārtējo novadu iedzīvotājiem par atbalstu un sadarbību!” saka pulkvežleitnants Ģ.Pintāns.
Bataljona komandieris norāda, ka arī šogad ir iespēja pievienoties profesionālā dienesta karavīru lokam vienībā Stāmerienā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

geography

Kur reāli dislocēts? "Gulbenē" vai Stāmerienā? Ideja ir tāda, ka Gulbene sen nav novada naba. Ir palicis tikai vārds, kas godu nedara nekam.

pirms 28 dienām, 2021.01.29 22:19

Ggg

Gulbenē ir bataljona štābs. Stāmerienā atrodas kaujas rota.

pirms 28 dienām, 2021.01.30 10:14

?

Ar ko tad kaujas? Mierīgos iedzīvotājus pa naktīm dzenā?

pirms 28 dienām, 2021.01.30 10:47

...

Vai tad tās nav 2 dažādas iestādes? Kaujas rota jau ir armijai.Tad jau sanāk, ka armijnieki jebkurā brīdī (armijā ir ļoti liela fiziskā slodze) varēs pāiet uz Zemessardzi?

pirms 28 dienām, 2021.01.30 13:41

Jana

Ko tā armija dara?? Būtu derīgu darbu darījuši - covid karā cīnījušies.

pirms 27 dienām, 2021.01.30 17:15

Vietējās ziņas