Zemessarga zvērestu dos jaunie zemessargi no Gulbenes un Madonas

Piektdien, 16. oktobrī, par godu Zemessardzes 25. kājnieku bataljona dibināšanas 29. gadadienai Madonas novadā, pulkveža Oskara Kalpaka dzimtajās mājās "Liepsalās", notiks bataljona zemessargu zvēresta došanas svinīgā ceremonija. Zemessardzes 25. kājnieku bataljona rindas papildinās 10 jauni zemessargi no Gulbenes un Madonas novadiem. Par to informē Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Informācijas daļa.

Svinīgajā ceremonijā zemessargus sveiks bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns, bataljona virsseržants štāba virsseržants Māris Ezeriņš un kapelāns virsleitnants Jānis Kolns.

Zvēresta došanas ceremonija “Liepsalās” kļuvusi par tradīciju. Šoreiz, godinot bataljona dibināšanu, tā plānota īpaši svinīgi. Pēc ceremonijas paredzēta bataljona karavīru un zemessargu ekskursija pa pulkvedim O.Kalpakam veltīto piemiņas vietu – dzimtajām mājām “Liepsalām”.

Pēc zvēresta jaunie zemessargi uzsāks pamatapmācības kursu, ko apgūs kopā ar visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes jaunajiem zemessargiem vairākās nedēļas nogalēs neintensīvajā zemessargu pamatapmācības kursā Alūksnes novada “Meža Strautiņos”.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir viens no pieciem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem. Tas dibināts 1991.gada 17. oktobrī, bet 2002. gadā tas tika apvienots ar Madonas 26. kājnieku bataljonu. Zemessardzes 25. kājnieku bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām. 2020.gadā bataljonā uzsākta profesionālā dienesta Kaujas atbalsta rotas veidošana.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: https://www.zs.mil.lv/ vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas