Zemessargi piedalās sirmgalves meklēšanā

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona 11 zemessargi no Gulbenes un Madonas kopā ar četriem profesionālā dienesta karavīriem 28.septembrī piedalījās kādas sievietes meklējumos Baltijā lielākā Teiču purva dabas rezervātā.

69 gadus vecā Tamāra bija devusies lasīt dzērvenes purva dienvidu daļā, kurā ir ārkārtīgi bīstami akači, tāpēc šo daļu uzskata par kājām nepārejamu, un apmaldījusies. Sievietes meklēšanu apgrūtinājis arī tas, ka vecā kundze gandrīz neko nedzird.

 

"Tiklīdz saņēmām uzaicinājumu doties palīgā, tūlīt organizējāmies un braucām uz purvu. Vispirms pārmeklējām purvam piegulošo mežu, tad tikai pa purvu ar kājām nostaigājām piecus kilometrus. Tas nebija viegli, jo purvs ir grūti pārejams, nebija gandrīz neviena, kurš nebūtu iekritis akacī. Diemžēl sievieti neizdevās atrast, jo satumsa," stāsta Zemessardzes 25. kājnieku bataljona leitnante Aija Barkāne.

 

Ziņu par pazudušo Tamāru 27.septembrī saņēmis Teiču dabas rezervāta dabas aizsardzības daļas vadītājs Valdis Garančs, kurš sacēlis kājās arī Zemessardzi, tomēr 15 kvadrātkilometru purva teritorijas pārmeklēšana pirmajā dienā nedevusi cerēto rezultātu.

 

29.septembrī talkā ņemts helikopters. Kad pēc divu stundu lidojuma virs rezervāta jau sākušas zust cerības sievieti atrast, viņa pamanīta stāvam starp akačiem. Purvā sirmgalve pavadījusi četras dienas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas