Zemessargi saņem apbalvojumus

Zemessardzes 25.kājnieku bataljona vairākiem zemessargiem piešķirti apbalvojumi, sagaidot Zemessardzes 20.gadadienu, kas tika svinēta 23.augustā.

“Dzirksteli” par to informē Arnolds Mačs, kurš uzņēmies bataljona komandiera pienākumus, kamēr Normunds Baranovs atrodas misijā Afganistānā.
Zemessardzes augstāko apbalvojumu – Nopelnu zīmi – saņēmis lejasciemietis, pulkvežleitnants Valērijs Gabdulļins, kurš bija pirmais Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris. Ar Zemessardzes komandiera piešķirto 3.pakāpes Goda zīmi “Par kalpošanu tautai un Latvijai” apbalvots lubānietis, seržants Māris Ezeriņš un gulbenietis kaprālis Ingolfs Lūsis. Ar Zemessardzes komandiera piešķirto 3.pakāpes medaļu “Par kalpošanu Zemessardzei” apbalvots jaungulbenietis, kaprālis Vilis Apsītis, vecākais zemessargs Daneks Sīpols no Biksēres un jaungulbenietis, vecākais zemessargs Juris Korulis. Zemessardzes komandiera piešķirto Atzinības rakstu saņēma vēl 15 bataljona zemessargi, pateicību – 17 bataljona karavīri un zemessargi. Ar 2. Zemessardzes novada komandiera pateicību apbalvoti 9 bataljona zemessargi.


Likums “Par Latvijas Republikas Zemessardzi” bija viens no pirmajiem atjaunotās Latvijas Republikas likumiem, ko pieņēma 23. augustā pirms 20 gadiem. Šodien Zemessardze ir Nacionālo Bruņoto Spēku sastāvdaļa un regulāro spēku rezerve, kas piedalās valsts aizsardzības sistēmas uzdevumu plānošanā un izpildē saskaņā ar valsts aizsardzības plānu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas