Zemledus makšķerēšanas sacensībās uz Ušura ezera vislabāk veicas mājiniekiem (papildināts) 14

Zemledus makšķerēšanas sacensībās uz Ušura startē 11 komandas
Svētdien uz Ušura ezera pulcējās krietns pulks zemledus makšķernieku - tur notika Gulbenes rajona čempionāts zemledus makšķerēšanā.

Sacensību mērķis bija popularizēt makšķerēšanas sportu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu, kā arī noteikt labākos sportistus zemledus makšķerēšanā mūsu rajonā.

 

Sacensību ilgums bija trīs stundas. Makšķerēt drīkstēja ar vienu makšķeri. Kopumā sacensībās startēja 11 komandas (komandā - trīs cilvēki), nepiedalījās tikai Litenes, Galgauskas un Druvienas pagasta komandas.

 

Ķērās slikti

Sacensību dalībnieki bija tā aizrāvušies ar makšķerēšanu, ka pēc sacensību beigām nemaz vēl negribēja doties krastā. Kad visu komandu lomi tika nosvērti un apkopoti rezultāti, noskaidrojās, ka vislielāko lomu šajā reizē no Ušura ezera izdevās izvilināt Jaungulbenes pagasta komandai - Atis Stonka, Juris Lazdiņš un Andris Krūmiņš. Kopējais šīs komandas loms bija 3,304 kilogrami.

Uzvarētāju komandas pārstāvis J.Lazdiņš atzīst, ka laikam viņam ar komandas biedriem todien smaidīja veiksme.

 

"Salīdzinot ar iepriekšējo dienu, sestdien ķērās ļoti slikti. Mainījās laika apstākļi, tādēļ arī nebija copes. Tomēr mūsu komandai izdevās izraut uzvaru. Varbūt varēja būt lielāks atrāviens, taču vienmēr jau nevar lepoties ar lieliem lomiem," spriež J.Lazdiņš.

 

Neliela neizpratne

2.vietu izcīnīja Gulbenes pilsētas komanda (Andris Irbe, Inguss Irbe, Gunārs Cāns) ar 3,284 kilogramus smagu lomu, savukārt 3.vietu ieguva Beļavas pagasta komanda (Jurijs Kirijenko, Aleksejs Korajevs, Dmitrijs Berezjaks) ar 3,234 kilogramu smagu lomu. 4.vietā ierindojās Līgo pagasts, 5.vietā - Lejasciems, 6.vietā - Stāmeriena.

 

Uzvarētāju komandu dalībnieki tika apbalvoti ar medaļām. Tiesa, pie apbalvošanas un rezultātu paziņošanas izcēlās arī neliela neizpratne, jo vispirms 3.vieta tika piešķirta Līgo pagasta komandai. Pārpratums radās tādēļ, ka sākotnēji netika piefiksēts, no kuras vietas nāk komanda "Gulbenes moto".

 

Līgo pagasta komandas pārstāvis Jānis Līnis atzīst, ka viņš nav ar mieru, ka viņu komandai tiek anulēta 3.vieta. Viņš uzskata, ka ir jāsaglabā sākotnējie rezultāti.

 

"Medaļa jau neko neizsaka, taču visam ir jānotiek godīgi," saka J.Līnis.

 

Sacensību organizators Normunds Aizpurs norāda, ka 3.vieta tomēr pienākas Beļavas komandai.

 

"Līgo komandai mēs medaļas neatņēmām, taču būs tikai godīgi, ka oficiāli 3.vieta tiks piešķirta Beļavas komandai," saka N.Aizpurs.

 

 

Sacensību beigās tika pasniegta arī speciālā balva lielākās izvilktās zivs īpašniekam. Lielāko zivi izvilka J.Līnis. Tā svēra 210 gramus. Balvā šis makšķernieks saņēma simbolisku dāvanu - zivs statueti.

 

"Protams, ir gandarījums. Man visi asarēni bija apmēram tik lieli," stāsta J.Līnis.

 

Sacensību izskaņā ikviens varēja baudīt karstu zupu, ko uz ugunskura bija uzvārījis sacensību organizators un tiesnesis N.Aizpurs. Makšķernieki varēja arī pārrunāt sacensību gaitu un dalīties pieredzē.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Dzīvie liecinieki

Interesanti ir uzrakstīts laikrakstā "Dzirkstele"- "... pārpratums radās tadēļ, ka sākotnēji netika piefiksēts, no kuras vietas nāk komanda "Gulbenes moto". Ja jau viņiem bija lielāks loms, kāpēc uzreiz nesauca komandu "Gulbenes moto", lai arī no kurienes viņi būtu. Tad arī viss būtu uzreiz noskaidrojies...

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 15:19

Dzīvie liecinieki

Interesanti ir uzrakstīts laikrakstā "Dzirkstele"- "... pārpratums radās tadēļ, ka sākotnēji netika piefiksēts, no kuras vietas nāk komanda "Gulbenes moto". Ja jau viņiem bija lielāks loms, kāpēc uzreiz nesauca komandu "Gulbenes moto", lai arī no kurienes viņi būtu. Tad arī viss būtu uzreiz noskaidrojies...

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 15:18

Arī dalībnieks

Sacensību nolikums tikpat neskaidrs, kā to beigas. Punkts 4.1 ,, Sacensības notiek pagasta komandu ietvaros (komandā trīs cilvēki). Dalībnieki netiek dalīti vecuma vai dzimuma grupās,,. Vai tad varēja ieskaitē piedalīties vairākas komandas no viena pagasta? Jaungulbene būtu to zinājuši, vajadzēja vismaz piecas komandas pieteikt, tad citiem strīdi par medaļām dabīgi atkristu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 22:12

DALIBNIEKAM

JA TU NETICI KA MEES NOSVERAM LAICIGI ZIVIS TAD APSKATIES 27 BILDI!
PATS NEKO NEZIN UN DAUZ RUNAA!

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 20:57

dmitrijam

man liekas, ka katra pašvaldība varēja startēt ar vienu komandu. tad jau, piemēram, gulbenieši varēja pieteikt kādas sešas-septiņas komandas. kā tur ir tajā nolikunā(ja tāds ir)?

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 20:49

dmitrijs

visi sie striidi par muusu treso vietu ir smiekliigi, mees belavas komanda GULBENES MOTO bijaam pieregistreejusies no pasa riita, ka belavas otra komanda! un zivis mees nosveeram tad, kad visi sacensiibu dalibnieki tas sveera! kluuda bij notikusi apbalvosanas laika kad NORMUNDS AIZPURS apbalvoja LIGO pagasta komandu nevis muus!
LIGO KOMANDAI KOPEJAIS ZIVJU SVARS BIJA 3,170GRAMI BET MUMS BIJA3,234GRAMI

UN KURAM TAD IR TAISNIIBA? VISI SIE KOMENTAARI IR GALIGAIS MURGS!

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 20:43

???

Nu beidziet! Veči izklaidējās un viss. Visi kādreiz kļūdās, arī Beļavai būs medaļas. Bet vai medaļas ir galvenais???

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 09:08

dalībnieks

Uzskatu, ka Līgo komandai pienākas godam nopelnītā trešā vieta. Beļavieši nepiesakās ne pie svēršanas un apbalvošanas arī neko nesaka, bet, kad visi brauc projām ,"dod" ziņu par sevi". Tas nav pareizi!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 08:40

asaris

kaa sacensiibu daliibnieks,varu pateikt ka Liigo komanda godam nopelniija 3 vietu.Beljavieshi- kaa komandai jaapiesakaas laiciigi!

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 22:19

Dzīvie liecinieki

Mums ir bildites ar 3.vietas medaļām Līgo komandai, tās arī palika pie viņiem, jo pelnījuši bija viņi. Sacensību organizēšana un lomu svēršana notika nekorektā veidā, jo katrs varēja jebkurā brīdī pielikt savas zivtiņas savējiem. Uz ledus atradās ne tikai sacensību dalībnieki, bet arī lieki cilvēki. Kur tad iepriekš bija Beļava, tā uzradās kā komanda pēc apbalvošanas! Smieklīgi...

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 10:03

ess

Tu no Beļavas, un atjēdzies tik pēc apbalvošanas. Vispār organizācija galīgā fūūū.

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 21:49

Ess - nevajag maču laikā lietot brāķētu šnabi, zivīm smaka nepatīk.

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 21:10

ess

MURGS ne sacensības.Gulbenes komandā bijuši daudz daudz dalībnieku, Beļava uzradās tikai pie svēršanās, nu jautri bija.

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 15:41

gints

ir MAKŠĶERE UN MAKŠĶERĒŠANA

NEVIS MAKŠERE UN MAKŠERĒŠANA

KAUNS ,jo tā ir nezināšana, nevis paviršība

pirms 11 gadiem, 2009.01.25 11:24

Vietējās ziņas