Zemnieki eglīti rotā mežā 2

Lauksaimnieki vēlas Latvijas zemi latviešu zemniekiem
Gulbenes novada lauksaimniekiem šogad izpalika tradicionālā lauksaimnieku balle, tāpēc gandrīz pussimts zemnieku šodien kopīgā pasākumā pie Ziemassvētku egles pulcējās Jaungulbenes puses mežā. Egli un ugunskura vietu tur bija nolūkojis Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs kopā ar Juri Krēsliņu. Vairāk foto skatīt šeit.

"Novada lauksaimnieki katru mēnesi dodas tuvākā vai tālākā pieredzes braucienā, tāpēc kāda šāda brauciena laikā radās ideja, ka decembrī visi kopā iededzināsim eglīti mežā. To arī izrotājām ar bioloģiski audzētiem burkāniem, lai sagādātu prieku arī meža zvēriem," stāsta Gulbenes lauksaimnieku biedrības konsultante un viena no šīs idejas autorēm Mudīte Motivāne.  

Gads nav veiksmīgs

Vairāki zemnieki atzina, ka aizvadītais viņiem nav bijis veiksmīgs gads un pauda cerību, ka varbūt nākamais būs labāks.

 

"Šodien mēs gaidījām Ziemassvētku vecīti, tagad nākamajā gadā arī gaidīsim kādu vecīti ar kaut ko labu zemniekiem. Es ļoti vēlētos, lai ne tikai 2010.gadā, bet arī turpmāk Latvijas zeme paliktu latviešu zemniekiem, nevis cilvēkiem, kuriem, atšķirībā no zemnieka, ir nauda. Zemniekam ir jābūt noteicējam tirgū," teica zemnieks Mārtiņš Upāns no Stāmerienas pagasta.

 

Vēl tikai izturību

Galgauskas pagasta zemnieku saimniecības "Lācīši" saimniece Gunta Gžibovska zemniekiem vēlēja spēt ar jaunām un radošām idejām pieiet arī ikdienas darbam.

 

"Zemniekiem vairāk nekā līdz šim vajadzētu kooperēties un turēties visiem kopā, jo vienam visu izdarīt nākotnē būs grūti. Mūsu saimniecībā 2010.gadā nekas īpaši jauns klāt nenāks, jo finansiālā sadarbība ar bankām vairs nav tāda, kāda tā bija iepriekš Zemniekiem ir ārkārtīgi grūti saņemt kredītu jauniem projektiem. Galvenais, lai pietiek izturības, jo zemniekam vienmēr būs vajadzīga zeme," teica G.Gžibovska.

 

Ciemos pie lauksaimniekiem bija ieradies arī Ziemassvētku vecītis kopā ar divām pavadonēm - Milliju (Kristīna Rācene) un Madi Inglišu (Dace Samsone). Lauksaimniekiem nācās apliecināt, ka viņi prot ne tikai izaudzēt labību un slaukt daudz piena, bet brīvajā laikā, kā nav daudz, iemācīties Ziemassvētku dzejoļus, lai nopelnītu dāvanu. Neizpalika arī rotaļas Rūķa (Valda Putene) vadībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zemniece

Paldies, Mudītei par jaukā pasākuma noorganizēšanu!

pirms 10 gadiem, 2009.12.23 17:25

Vietējās ziņas