Zemnieki piedalīsies protesta akcijā 1

Arī Gulbenes rajona zemnieki 30.maija pēcpusdienā Rīgā, Doma laukumā, piedalīsies protesta akcijā, lai dalītu pienu un protestētu pret "demokrātisko genocīdu", ko īsteno Latvijas valdība pret lauksaimniekiem. Uz to mudina reālā situācija, kad zemniekiem tiek dota izvēles iespēja, kā pašiem iznīcināt savu saimniecības nozari.

"Esmu gatava piedalīties akcijā, lai gan piena cenas kritums mani nav skāris tik sāpīgi kā citus, jo līdz šim nekad 0,28 latus par piena litru neesmu saņēmusi. Tas, ka pienam cena rudeņos un pavasaros samazinās, ir normāla parādība, bet par normālu vairs nevar uzskatīt degvielas un elektroenerģijas cenu kāpumu. Šodien viss kaut ko maksā, bet mani kaitina, ka es nevaru pārdot pienu par tādu cenu, kas man kā piena ražotājam ir izdevīga," saka Daukstu pagasta zemniece Olita Keibeniece.

 

Akcija nebūs vērsta pret Zemkopības ministriju, bet gan pret valdības nespēju izstrādāt tādus normatīvos aktus, kas palīdzētu attīstīt lauksaimniecības nozari. Iecerēts, ka Doma laukumā tiks izvietotas četras automašīnas ar pienu, kas simbolizēs Latvijas novadus. Rīdziniekiem viņu traukos lies pienu pret simboliskiem ziedojumiem.

 

Jāuzņemas politiska atbildība

O.Keibeniece telefoniski sazinājusies ar mūsu un arī kaimiņu rajonu lauksaimniekiem, lai uzzinātu viņu domas, un sapratusi, ka zemkopības ministru Mārtiņu Rozi var "gāzt", bet nav citas alternatīvas, kas varētu nākt viņa vietā.

 

"Ministram zemnieki jau ir piedāvājuši vairākus risinājumus situācijas uzlabošanai, bet pretī saņemam tikai atrunāšanos, ka tas nav iespējams. Tāpat kā protesta akcijas iniciatore Dace Pastare no Valmieras rajona lauksaimnieku organizācijas, uzskatu, ka tauta nav muļķi, tikai mēs esam pārāk maza valsts, kas jau būtībā ir pārdota. Lauksaimniekus diplomātiski virza un rada tādus apstākļus, lai mēs paši labprātīgi visu pārdotu un likvidētu," saka zemniece.

 

"Kur valdība bija visus šos gadus, kad tika sludināts, ka piena lopkopība ir prioritāte. Tika piešķirti atbalsti pat pāris govju īpašniekiem, lai viņi varētu ierīkot modernas piena mājas. Kas notika? Lauksaimnieki "salīda" kredītos. Ko viņiem tagad iesākt? Ieradīsies Eiropas Komisijas pārstāvji un, redzot, ka lauksaimnieks pārtraucis piena ražošanu, liks naudu atmaksāt. Varbūt M.Rozem tomēr par to ir jāuzņemas politiska atbildība," piebilst O.Keibeniece. Viņa uzskata, ka lauksaimniekiem pietrūkst vienotības.

 

Aicina lauksaimniekus ziedot

Lai protesta akcija Doma laukumā varētu notikt, piensaimnieki ir aicināti ziedot noteiktu naudas summu. Ziedojuma saņēmējs būs Valmieras rajona lauksaimnieku apvienība, kas pietikusi šo protesta akciju. Ir atvērts ziedojumu tālrunis 90006484. Maksa par vienu zvanu būs lats ar pievienotās vērtības nodokli.

 

Atvērts arī ziedojumu konts "SEB bankā" - LV58UNLA0050012367986. Diemžēl cīnītājiem par piensaimniecības nozares saglabāšanu ir jāmaksā par akcijai izvēlētā laukuma īri, apsardzi un citu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Milda

Valstī tiek grauta piena lopkopība, laikā kad veikalos katostrofāli trūkst kvalitatīvu piena produktu, ir nopēŗkami tikai biezpiena, sviesta, krējuma u.c. izstrādājumi, bet zemnieki grib algot ministru kas nespēj vadīt lauksaimniecību.

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 00:11

Vietējās ziņas