Zemnieki piedāvā pašražotos kārumus 2

Galgauskā lauku labumu tirdziņu turpmāk organizēs divas reizes mēnesī
Galgauskas pagasta kultūras namā vakar pirmo reizi notika lauku labumu tirdziņš - degustācija. Tajā pašu ražoto produkciju piedāvāja apmēram desmit zemnieki no Galgauskas pagasta, Tirzas, Rankas un Stāmerienas.

Ierosmi šādam pasākumam izteikusi pagasta lauku attīstības speciāliste Sarmīte Muižniece.

 

"Šādi lauku labumu tirdziņi Cēsu rajona Straupē regulāri notiek jau apmēram gadu. Domāju, ka arī Galgauskā tādi varētu būt. Pagastā notika informatīvā dienā, kurā šo ideju atklāju lauksaimniekiem. Šis ir pirmais mēģinājums, bet jau tagad manāms, ka cilvēkiem par to ir interese. Protams, dažus tirgotājus nedaudz nācās pamudināt," stāsta S.Muižniece.

 

Lētāk nekā veikalā

Tirgotāji savu produkciju bija izkārtojuši gandrīz visapkārt zālei. Pie galdiem drūzmējās pircēji. Mājās sieti sieri ar dažādām piedevām; pašu cepta vairāku veidu maize, pīrāgi; plātsmaizes; piens, krējums; jogurti un krēmi, ka saražoti no bioloģiski ražota piena; gaļa un tās izstrādājumi; tortes un vēl daudz kas cits.

 

Galgausniete Liāna Kušķe pircējiem piedāvāja dažādus gaļas izstrādājumus no bioloģiski audzētiem gaļas lopiem.

 

"Pagasta ļaudis mūsu melnraibos gaļas lopus ir redzējuši, tagad var nogaršot to gaļu. Noteikti atbalstīsim tirdziņu arī turpmāk," saka L.Kušķe.

 

"Dzirkstele" novēroja, ka gaļai pircēju netrūka, tāpat kā Māras Černoglazovas un Līksmas Nogobodes sietajiem sieriem. Pircēju atzinību izpelnījās arī stāmereniešu Marijas un Viļa Kļaviņu produkcija - pašu ceptā maize un vairāku šķirņu pašdarināts vīns.

 

 "Zemniekam šīs smagās krīzes laikā ir jāizdzīvo, turklāt tirgus ir un paliek tirgus, kur iespējamas arī atlaides. Es noteikti esmu par šādu zemnieku sadarbību," saka V.Kļaviņš. To apliecina arī M.Černoglazova un citi tirgotāji.

 

"Pārāk ilgi esam "gulējuši uz ausīm", jo šādus pasākumus vajadzēja organizēt daudz ātrāk. Pati mājās sieru sienu jau sen. Daudzi to paspējuši nobaudīt un iecienīt. Šodien visiem tā nepietika, tāpēc nākamreiz sasiešu vairāk rituļu," saka M.Černoglazova.

 

Savukārt pircēji ierosina, ka šādā tirgū varētu būt nopērkamas, piemēram, koka karotes un koka dēlīši produktu sadalīšanai.

 

Popularizē ražotājus

S.Muižniece domā, ka tirdziņš varētu notikt sākumā divas reizes mēnesī, bet, ja būs tirgotāju un pircēju atsaucība, arī biežāk.

 

"Ir jāsaprot, ka mums jāturas kopā. Tikai tā varam izdzīvot," piebilst S.Muižniece.

 

Pagasta padomes priekšsēdētājs Stanislavs Gžibovskis uzskata, ka šāds tirdziņš palīdz popularizēt lauksaimnieciskās produkcijas ražotājus un palīdz viņiem mazliet kaut ko nopelnīt.

 

Vairāk foto skatīt:

http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=13013

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kristine

Mēs tikkai par šādiem zemnieku pašmāju darinājumiem!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.09 12:36

Vietējās ziņas