Zemnieki protestē pret Eiropas lauksaimniecības politiku 7

Arī Gulbenes novada lauksaimnieki nav apmierināti ar plānoto Eiropas lauksaimniecības politiku, tāpēc šodien, 12.oktobrī, devās uz Rīgu, lai kopā ar citiem lauksaimniekiem no visas Latvijas iepretim Eiropas Savienības mājai Aspazijas bulvārī, piedalītos protesta akcijā.

Šoreiz mūsu novada zemnieku skaitliskais atbalsts šim brīvprātīgajam pasākumam nebija liels, jo ne visi lauksaimnieki ir pārliecināti, ka šī protesta akcija spēs kaut ko mainīt. Šoreiz šī bija miermīlīga protesta akcija, ar mērķi tajā iesaistīt arī sabiedrību.

Jauno zemnieku Alvi Lāci un viņa draudzeni no Jaungulbenes pagasta, kā arī Daukstu pagasta zemnieci Olitu Keibenieci, kuri uz Rīgu devās no Gulbenes, pavadīja Gulbenes novada lauksaimnieku biedrības konsultante Mudīte Motivāne un biedrības pārstāve Gunta Krevica.

Protesta akcija norādītajā vietā pulcējās aptuveni 300 zemnieku. Viņus uzraudzīja aptuveni 50 policistu. Akcijas dalībnieki, starp kuriem lielākā daļa bija vidēja vecuma cilvēki, mierīgi sarunājās ar garāmgājējiem, izdalīja līdzi paņemtās rudens veltes, kā arī dziedāja tautasdziesmas.

Lauksaimniecības organizāciju līderi teica uzrunas, salīdzinot zemniekus ar zaķiem, kas visi pelnījuši vienādi lielus burkānus.

Kā informē Nacionālā ziņu agēntūra LETA, Latvijas zemnieku pirmā protesta akcija Briselē ceturtdienas rītā nebija īpaši pamanīta un pie piketētājiem neiznāca neviena Eiropas Parlamenta (EP) amatpersona.

Savukārt pēcpusdienā, kad Rīgā un Briselē vienlaikus noritēja zemnieku pikets pret nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem, Briselē, Šūmana laukumā, piketējošos Latvijas un Baltijas valstu zemniekus negaidot uz sarunām uzaicinājis Eiropas lauksaimniecības komisārs Dačians Čološs, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja biedrības "Zemnieku saeima" vadītāja Maira Dzelzkalēja.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Gribētos zināt

Biedrības pārstāve....,ko tad pārstāv?

pirms 9 gadiem, 2011.10.14 09:44

Alvis Lācis

hei, pseido zemniek, Alvi Lāci! Tu nu gan dod. Lien visur, kur var ielīst. Tik nevienu darbu līdz galam neesi izdarījis un vēl parādus sataisījis.... Kad tad tavi projekti sāks realizētioes. gaidām ar nepacietību.....

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 16:25

Zemnieka sieva

Nejauciet kārtīgus un strādīgos zemniekus ar "dīvānu" zemniekiem un pseido bioloģiskajiem, kas saņem lielas naudas. Mūsu valstī daudzi zemes īpašnieki nevēlas uz savas zemes neko darīt- tikai appļaut un saņemt platībmaksājumus.
Vai kāds no jums - ļaunajiem komentētājiem esat pastrādājuši tās garās stundas uz lauka vai fermā? Vai esat stāvējuši bezspēkā un ar asarām acīs pie lauka, kuru ir izpostījusi vētra, krusa vai lielas lietus gāzes? Nē....
Ir nācies dzirdēt- ka zemnieki ir vainīgi pie augstās cenas pienam, graudiem u.c., līdz arī to izstrādājumiem utt. u.tml. Nē, cenu nosaka zemnieku saražotās produkcijas pārstrādātāji un veikalnieki.
Tā kā pirms aplejat lauksaimniekus ar negatīvo - padomājiet, vai visi ir metami pār vienu kārti un ko pats esi darījis lietas labā.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 16:23

to-nav žēl- kur tad tie čaklie komentētāji? kāpēc Beļavā tik daudz aizaugušas zemes!? kāpēc nestrādā un tā pat vien"par velti" nesaņem naudu ko tā eiropa-tā pat vien-izdāļā?!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 23:27

nav žēl

tādi resni mums tie nabaga zemnieciņi! šie sliņķi mūs iegrūda ES un šogad noteikti balsoja par saskaņu

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 19:50

Juzix

Pareizi teica kāda sieva no ministrijas, ka 56000 Latvijā saņem tiešmaksājumus, bet tikai kādi pāris simti to neuzskata par pašsaprotamu. Varbūt kāda puse no visiem naudas saņēmējiem vispār saprot, par ko šī nauda rietumos kādam tiek atņemta un pie mums izdāļāta.

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 18:51

Vietējās ziņas