Zemnieki protestēs trīs stundas 4

Pagaidām lauksaimnieki organizē miermīlīgas protesta akcijas
Rīt vairāk nekā 40 lauksaimniecības tehnikas vienības - traktori ar piekabēm un mucām, mēslu ārdītāji un citi agregāti, kā arī vieglās automašīnas dosies trīs stundu garā protesta braucienā "Es - par lauksaimniecību!" pa Gulbenes pilsētas centrālajām ielām, lai pievērstu valdības uzmanību lauksaimnieku problēmām.

"Protesta akcijai aicinām pievienoties ikvienu, kam rūp mūsu Latvijas lauki. Mūsu uzdevums nav bloķēt ceļus un ielas, bet pievērst uzmanību tam, kas šobrīd notiek laukos, tāpēc arī protesta braucienā starp transportlīdzekļiem ieturēsim tādu attālumu, lai citi varētu apdzīt, jo brauksim ļoti lēni," informē Gulbenes lauksaimnieku biedrības konsultante un akcijas koordinatore Gulbenes rajonā Mudīte Motivāne.

 

Pulksten 10.00 zemnieki pulcējas pie viesu mājas "Ferma" netālu no Kapukalna, lai 11.00 sāktu braucienu pa Gulbenes - Madonas šoseju līdz Baložu ielai, no tās tālāk pa Brīvības ielu līdz Rīgas ielai, tad pa Blaumaņa ielu, Oskara Kalpaka un Parka ielu atpakaļ līdz Brīvības ielai. No pulksten 12.00 līdz 12.05 transportlīdzekļi iedarbinās skaņas signālu.

 

Izvirza prasības

Akcijas dalībnieki izvirzījuši prasības, kur aktīvu rīcību no valdības gaida nedēļas laikā, piemēram, kredītu pamatsummas atlikšanu uz gadu, nepasliktinot kredītlīgumu nosacījumus, nekavējoties izmaksāt Eiropas Savienības tiešos maksājumus un nacionālās subsīdijas. Atzītām lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvām sabiedrībām un zemniekiem paredzēt valsts garantētu kredītlīniju apgrozāmajiem līdzekļiem, lai kooperatīvi var norēķināties ar produkcijas piegādātājiem un zemnieki sagatavoties pavasara ražošanas darbiem.

 

"Valdībai nepieciešams pārņemt arī jaudīgu piena pārstrādes uzņēmumu, to nododot pakāpeniskai atpirkšanai kooperatīvajām lauksaimnieku sabiedrībām, kā arī nodrošināt finansējumu piena un tā produktu eksportam un atbalstam," norāda M.Motivāne.

 

Zemnieki vēlas skaidru un stabilu lauksaimniecības stratēģiju, tiešo maksājumu izlīdzināšanu starp Eiropas dalībvalstīm, kā arī noteikt, ka piena cena veikalos nav divas reizes lielāka nekā piena iepirkuma cena.

 

Nedēļa pārdomām

Vairāki rajona ganāmpulku īpašnieki, kuri līdz šim nodeva pienu SIA "Zeltaleja" savāktuvē, Alūksnes rajona Malienas pagastā sestdien tikās ar triju piena pārstrādes uzņēmumu pārstāvjiem, lai rastu risinājumu, kam turpmāk pārdot pienu.

 

"Zemniekiem ir dots nedēļu ilgs laiks pārdomām, bet labākais piedāvājums izskanēja no akciju sabiedrības "Preiļu siers", kas par kilogramu piena sola maksāt 17 santīmus ar pievienotās vērtības nodokli. "Rīgas piena kombināta" piedāvājums man šķita smieklīgs, proti, ja "Zeltaleja" pienu pieved pie kombināta vārtiem, tad maksa būs 12 santīmi, ja pēc piena brauks pārstrādātājs - 9 santīmi, jo 3 santīmi viņam jāmaksā par katru aizvesta piena kilogramu," stāsta M.Motivāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

nu nu

Es gan tajās foto nevienu trūkumcietēju neredzēju. Un tā tehnika. Nebūtu veco piena vāģu, varētu domāt, ka zemnieki streio Vācijā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 09:58

zemnieks

Rankas pienam stiklus ārā .......par cūkošanos

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 15:53

Zemnieku atbalstītājs

Jāsaka, ka mūsu pašu bāleliņi - piena pārstrādātāji ("Rankas piens") - nav labāki par citiem, ja jau atļaujas dažam labam mazākam zemniekam maksāt par pienu tikai 6 santīmus litrā. Tā nu ir vienkārši ņirgāšanās par cilvēkiem. Pat ūdens pudele veikalā maksā dārgāk. Tapēc iesaku gulbeniešiem pienu pirkt tieši no zemniekiem, būs lētāk nekā veikalā, un zemnieki ar ko vairāk nopelnīs.

pirms 11 gadiem, 2009.01.27 12:10

Vietējās ziņas