Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieku savienībai novadā - jauns vadītājs 9

Kopš pārvēlēšanu sapulces, kas notika 5.septembrī, centriskās partijas “Latvijas Zemnieku savienība” Gulbenes novada nodaļu vada vietējais deputāts, uzņēmējs Andris Vējiņš. Līdzšinējais partijas vadītājs, bijušais pašvaldības darbinieks un uzņēmējs Alvils Pētersons ir kļuvis par A.Vējiņa vietnieku.

“Dzirkstelei” to apstiprina šīs partijas biedre, novada deputāte, Lauku atbalsta dienesta Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vecākā referente Sandra Daudziņa. Ar pašu A.Vējiņu “Dzirkstelei” plašāka saruna neizdevās, jo, sazvanoties ar viņu, noskaidrojās, ka viņš šobrīd atrodas Krievijā.

Kas A.Vējiņu izvirzīja amatam partijā? Uz šo jautājumu A.Pētersons “Dzirkstelei” atbild tā: “Tas ir sarežģīts stāsts, un es domāju – iekšējā lieta.” Viņaprāt, doma par A.Vējiņa kandidatūru, kuru pārējie ir akceptējuši, esot normāla. Pašam A.Pētersonam nemaz neesot žēl, ka viņš vairs nav partijas nodaļas vadītājs. Novadā esot strauji palielinājies šīs partijas biedru skaits. Šobrīd novadā saskaitāmi vairāk par 30 Latvijas Zemnieku savienības biedriem. Tāpēc saskaņā ar partijas statūtiem nodaļas darba nodrošināšanai vairs nepietika tikai ar vadītāju un vietnieku (kura pienākumus iepriekš veica Gulbenes vidusskolas skolotāja Iveta Zvaigzne), bet bija nepieciešams izveidot valdi piecu cilvēku sastāvā. Tāpēc tika sasaukta partijas biedru kopsapulce un valde tika ievēlēta. Tostarp par valdes locekli kļuva arī S.Daudziņa.

A.Pētersons uzsver, ka Latvijas Zemnieku savienība novadā nebūt nav masu partija. Tā apvienojot dažādu jomu pārstāvjus no visa novada. A.Pētersons nenoliedz, ka nākamā gada Gulbenes novada domes vēlēšanās Latvijas Zemnieku savienība būs vērā ņemams politisks spēks, kā jau tas ir bijis līdz šim. Tomēr pagaidām partijā par nākamā gada vēlēšanām daudz vēl nerunājot.  Zīmīgi, ka domē šobrīd no 17 deputātiem 6 ir Latvijas Zemnieku savienības biedri.

Atgādinām, ka A.Vējiņš 2013.gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās Gulbenes novada domē tika ievēlēts no partijas “Reģionu alianse”, vēlētāju balsojums šīs partijas sarakstā pacēla viņu no desmitās vietas uz ceturto. Jau 2014.gada septembrī vienā no domes sēdēm A.Vējiņš publiski paziņoja, ka turpmāk norobežojas no varas partijas (“Reģionu alianses”, kura vēlēšanās bija guvusi 7 deputātu vietas, tātad par 2 vairāk nekā Latvijas Zemnieku savienība). Tādējādi viņš kļuva par neatkarīgo domes deputātu, kurš savu viedokli ar “Reģionu alianses” deputātiem vairs nesaskaņoja.

Pagājušā gada 24.septembrī A.Vējiņam bija iespēja kļūt par Gulbenes novada pašvaldības vadītāju pēc tam, kad šo amatu labprātīgi bija atstājis Nikolajs Stepanovs. Tomēr, deputātiem balsojot, ar rezultātu 10:5 šo amatu ieguva “Reģionu alianses” biedrs Andris Apinītis.

Pagājušā gada beigās A.Vējiņš “Dzirkstelei” apstiprināja, ka ir kļuvis par Latvijas Zemnieku savienības biedru. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju A.Vējiņš ir dzimis 1967.gadā. Viņam ir augstākās izglītības diplomi, kas iegūti Latvijas Lauksaimniecības universitātē un Latvijas Universitātē. A.Vējiņam pieder vairāki uzņēmumi vai to daļas Latvijā un Krievijā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

!!!

Politiskā prostitūta,lēkā no vienas partijas uz citu meklējot savu izdevīgumu!!!

pirms 3 gadiem, 2016.09.19 08:36

Jā...

...tā nu tas ir, pilnībā piekrītu. Un pie tam "iet pāri līķiem", tas tā, tēlaini izsakoties. Bet konkrēti - laužot citu cilvēku dzīves. Nekā svēta nav šim vīrelim.

pirms 3 gadiem, 2016.09.19 12:19

turpinājums

Nākamgad,kad lauku ļaudis balsos par savējiem- zināmajiem zemniekiem, pie reizes arī šis puisis tiks ievēlēts utttt....

pirms 3 gadiem, 2016.09.20 09:11

Oho!

Nu ir gan ... lai priekšniekotu 30 cilvēkiem, nepietiek ar vadītāju un vietnieku, bet vajag 5 cilvēku valdi!!!!! Laikam nepaklausīgs bars.

pirms 3 gadiem, 2016.09.19 12:23

zvejnieku savienība

Zemnieku savienība vai aperistu savienība?!

pirms 3 gadiem, 2016.09.19 13:44

:(

ZZSKrievija Cik raksturīgi! Strupceļš nemanāms, bet jau redzams. Tāpēc likme uz politiku. Veiksmīgie politikā neiet.

pirms 3 gadiem, 2016.09.19 20:43

Vides fakti

bezkaunīgs un cūkveidīgs radījums Gulbenā raujās atkal pie siles

pirms 3 gadiem, 2016.09.20 13:29

Vietējās ziņas