Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zibakcijai trūkst atsaucības 14

Zemessardzes 25.gadadienā 23.augustā Latvijā notika zibakcija “Esmu zemessargs”, kuras laikā ārrindas zemessargi bija aicināti ierasties darbavietā lauka formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu un radot svētku sajūtu. Gulbenes novadā šī akcija palikusi nepamanīta.

“Visiem Zemessardzes bataljoniem un masu saziņas līdzekļiem laikus tika izsūtītas preses relīzes, kurās bija informācija par šo zibakciju. Tagad sociālajos tīklos var redzēt fotogrāfijas no dažādiem reģioniem, kur ārrindas zemessargi ir atsaukušies akcijai un devušies uz darbu formas tērpos. Nav paredzēts apkopot rezultātus, cik daudz zemessargu piedalījās akcijā, taču varam secināt, ka tā izraisīja lielu interesi. Tādējādi varēja parādīt, cik dažādi ir zemessargi,” stāsta Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta kapteine Sandra Brāle.

“Dzirkstele” centās noskaidrot, kāda atsaucība akcijai bijusi mūsu novadā. Diemžēl neizdevās atrast nevienu ārrindas zemessargu, kas uz darbu būtu devies formas tērpā. Piemēram, novada domē un Daukstu pagasta pārvaldē nebija informācijas par zibakciju. Arī vairāki zemessargi atzina, ka nav zinājuši par to, lai gan bijuši arī tādi, kuri šo ziņu saņēmuši e-pastā.

“Skrienot darbos, trūkst laika, tāpēc daudz kas paliek nezināms. Par zibakciju uzzināju no masu saziņas līdzekļiem tikai pēc akcijas,” atzīst Gulbenes novada domes deputāts Intars Liepiņš, kurš ir ārrindas zemessargs jau 15 gadus - kopš 18 gadu vecuma. Viņš pieļauj, ka informācija ir sūtīta uz viņa e-pastu, taču nav nonākusi pie adresāta īstajā brīdī un laikā, jo ne vienmēr iznāk ieskatīties sūtījumos. Parasti viņam informāciju nodod pa telefonu, bet šoreiz tāda zvana nebija.

“Zibakcija bijusi iecerēta patriotisma palielināšanai sakarā ar notikumiem Austrumukrainā un pasaulē notiekošo, lai parādītu zemessargu aktivitāti un vēlmi aizsargāt savu valsti. Tas ir pozitīvi tāpat kā citas aktivitātes, kurās iesaistās sabiedrība. Ja cilvēki redz zemessargus formās, tas var rosināt arī viņus domāt par iestāšanos zemessardzē. Citādi vairums iedzīvotāju nemaz nezina par aktivitātēm un mācībām, kas tiek rīkotas zemessargiem,” spriež I.Liepiņš.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, kurš Zemessardzē ir kopš dibināšanas visus 25 gadus, 23. augustā darbā ieradās formas tērpā. Tāpat kā citas informācijas ziņu par zibakciju viņš saņēma e-pastā.

“Nekāda organizēšana dalībai akcijā nenotika. Kurš vēlējās, tas apvilka formas tērpu. Daudzi arī nofotografējās un nosūtīja uzņēmumus sociālajiem tīkliem “Facebook” vai “Twitter”,” norāda V.A.Krauklis. Viņš atzīst, ka zibakcija deva iespēju parādīt, cik dažādos darbos ikdienā strādā zemessargi, liekot katram aizdomāties, kāpēc viņš nav starp zemessargiem. “Šajā saspringtajā starptautiskajā situācijā katram veselam cilvēkam būtu jābūt Zemessardzē, lai varētu aizstāvēt savu ģimeni, tuviniekus, draugus, savu valsti,” uzskata V.A.Krauklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

....

Un tā arī būs reālā situācijā, viņiem visi iemesli būs labi ,lai nepildītu savus pienākumus... Diezin, cik viņi saņem, ka spēlē kariņus pa mežu, utt... bet reālu situāciju ignorē.

pirms 3 gadiem, 2016.08.27 08:57

Ainārs.

Pietiekoši daudz saņem,cik zinu druzku pāri 20 eiro diena,plus pusdienas.Ja nu ir tadi,ka liekas ka tulit uz ielas pakritis,nerunajot par poligonu.

pirms 3 gadiem, 2016.08.28 12:15

Jūsu zināšanai

Nu tad tos 20 eur sadali uz 24 stundām, ja matemātika nav sveša, tad varat izrēķināt, ka nesanāk pat minimālā alga. Un cik daudz ir tādu, kuri nāk un nesaņem neko? Daudz. Visīstākie Latvijas patrioti! Tā lūk!

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 13:11

gg

Analfabēts!!!

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 14:01

i.M

nu ka paskatos ka daži velkas ar to lielo mugursomu,ta gribas pieskriet un palidzet.Nez ka poligona tie jauniesi kustas??? :D

pirms 3 gadiem, 2016.08.28 12:13

:D

Tas smagums viņu padara tikai izturīgāku un stiprāku! Norūda!

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 13:15

Viens no dalībniekiem

Kā nebija informācijas, visur bija - vajag sekot līdzi.Pieļauju, ka raksta autoram/ei ir vienkāršota izpratne par sociālo mediju lietošanu.

pirms 3 gadiem, 2016.08.29 20:57

Rihardss

Jūs uzdrosinieties ko pārmest? Ejiet paši par zemessargu un pildiet visus pienākumus, "Gudrinieki". Gudri dir*t nav malku cirst. ;)

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 10:47

!!!

Te nu ir redzams kāds ir kultūras un prāta līmenis jaunajiem zemessargiem !!!

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 13:17

...

painteresējos, nemaz jau tā neņem.... tikai jauniešiem ir iespēja, bet vecākiem vīriešiem nav... un par tām algām arī te nav taisnība.... ir daudz lielākas

pirms 3 gadiem, 2016.08.30 14:36

111

Interesanti gan, nez kā tas sanāk, ka kāds , kurš sēž mājās un urbina degunu, vienmēr zin labāk par tiem, kuri kaut ko dara???

pirms 3 gadiem, 2016.08.31 11:00

skats no malas

Virsraksts galīgi ne par tēmu to, ka bus tāda zibakcija redzēju pat ziņās rādīja, kur nu vēl feisītis un un draugiem un ziņu portāli. Kādā informācijas vakumā jādzīvo, lai nepamanitu

pirms 3 gadiem, 2016.09.01 13:41

Vietējās ziņas