Zīdaiņa mammu neapmierina Gulbenes mediķu attieksme 100

Dramatiska izvērtās pagājusī sestdiena piecus mēnešus vecajai meitenītei Agijai Mālukalnei no Galgauskas. Bērnam ķermeņa temperatūra strauji palielinājās vairāk nekā līdz 40 grādiem. Māmiņa Tatjana Karbauska "Dzirkstelei" stāsta, ka ir pārdzīvojusi pamatīgu stresu, bažījoties par sava bērna dzīvību un vērojot, viņasprāt, nepietiekami enerģisko Gulbenes slimnīcas mediķu rīcību. Sievietes pacietībai svētdien pienāca gals, viņa pati gādāja par sava slimā bērna pārvešanu uz Valmieras slimnīcu, kur mazulīte ārstējas vēl šodien un kur pacientes saslimšanu novērtēja kā ļoti smagu. Palīgā pat saukti Rīgas Katastrofu medicīnas centra darbinieki.

Gulbenes slimnīcas galvenā ārsta vietniece Alda Buša "Dzirkstelei" saka, ka māmiņa ir subjektīva. Gulbenes slimnīcai veltītie pārmetumi esot nepamatoti.

"Kādas pretenzijas?! Tā ir medicīniskā dzīve. Ir visvisādi gadījumi," "Dzirkstelei" saka Vidzemes slimnīcas izpilddirektors ārstnieciskajā darbā Jānis Batalauskis.

"Visdrīzāk te ir runa par savstarpējās komunikācijas problēmu. Nav notikusi savstarpējā saprašanās," "Dzirkstelei" situāciju komentē Gulbenes rajona padomes konsultants veselības un sociālajos jautājumos Artis Stuburs.

Diennakti gaida pediatru

Tatjana stāsta, ka pati sestdien aptuveni trijos pēcpusdienā uz Gulbenes slimnīcu atvedusi savu meitiņu. Pediatrei bijusi brīvdiena, viņa nav ieradusies apskatīt mazo pacienti.

Māmiņa atceras: "Slimnīcā jau sestdienas vakarā meitiņai kļuva pavisam slikti, bija krampji. Bērns kļuva tumši zils un smaka. Pasauca ārstu infektologu, kas pateica, ka bērnam ir "maziņš vīrusiņš". Svētdien aptuveni pulksten 17.00 ieradās pediatre. Līdz tam meitiņai naktī trīs reizes bija bijuši krampji."

Tatjana esot uzstājusi, lai meitai tiktu veiktas asins un urīna analīzes, jo viņa paziņoja, ka vēlas Agijas ārstēšanu turpināt Valmieras slimnīcā. Viņas lūgums dot nosūtījumu uz Valmieru, kā arī palīdzēt tur nokļūt Gulbenes slimnīcā netika apmierināts.

Pavisam citāda esot bijusi attieksme Valmieras slimnīcā: "Momentā turienes mediķi sazinājās ar Rīgas Katastrofu medicīnas centru. Valmieras slimnīcā ap manu meitu grozījās astoņi ārsti."

Gulbenes mediķi jūtas aizskarti

"Katram ir sava taisnība. Ja viņa (māte) negrib bērna ārstēšanos vienā slimnīcā, tad izņem un aizved savu bērnu. Bet, ka mūsu, Gulbenes, mediķi nebūtu kaut ko izdarījuši, mēs to pilnīgi noliedzam," saka A.Buša.

Viņa klāsta, ka, mazajai pacientei nonākot slimnīcā, bērniņu divas reizes sestdien apskatījusi ārste, kas ir bērnu infekcioniste. Tā ka paciente visu laiku atradās mediķu novērošanā.


A.Buša uzsver, ka Tatjanas teiktais nesakrītot ar to, kā viss noticis patiesībā. "Mēs uzskatām, ka tas ir netaisnīgi," bilst Gulbenes slimnīcas galvenā ārsta vietniece.

Par to, ka Valmieras slimnīca tomēr mazajai pacientei sauca palīgā Katastrofu medicīnas centra darbiniekus, A.Buša skaidro tā: "Pacienta veselības stāvoklis var mainīties pa stundām."

Vidzemes slimnīcas izpilddirektors ārstnieciskajā darbā uzsver, ka sasirgušā zīdaiņa vecāki ir tiesīgi izvēlēties slimnīcu.

J.Batalauskis arī saka, ka Vidzemes slimnīca Valmierā ir vienīgā daudzprofila neatliekamās palīdzības slimnīca uz ļoti plašu reģionu. Tur ir lielākas pacientu izmeklēšanas un ārstēšanās iespējas, un tur ārstējas pacienti no visa reģiona. Tas nenozīmē, ka Vidzemes slimnīcā uzņem jebkuru pacientu, kas to vēlas.

"Ir gadījumi, kad mums pacientam nākas izskaidrot: šādu pašu medicīnisko palīdzību varat saņemt slimnīcā, kas atrodas tuvāk jūsu dzīvesvietai. Tomēr konkrētajā gadījumā mazās pacientes veselības stāvoklis patiešām bija ļoti nopietns," saka J.Batalauskis.

Viņš arī skaidro, ka Gulbenes slimnīca nav pakļauta Vidzemes slimnīcai.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu uzdevums esot nogādāt pacientu tuvākajā vietā, kur var sniegt attiecīgā profila palīdzību. Šajā gadījumā Gulbenes slimnīcā ir sava bērnu nodaļa, tātad mazās pacientes atrašanās tur bija likumsakarīga.

Pievieno komentāru

Komentāri 100

zwmojsylf

Christian Louboutin Shoes Louis Vuitton Speedy 35 chanel 2.55 There is scary bedding and this would be something cool for older kids to sleep on top of a night http://www.pacen.com/.au/data/louisvuittonoutlet.html

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 00:40

Hmmm

Šeit vismaz māmiņu uzņēma slimnīcā.
Bija šogad gadījums augustā, kad griezos uzņemšanas nodaļā ar bērnu (1 gads), jo bērnam bija temperatūra jau sasniegusi 39.8. Uzņemšanas ārste pateica, ka bērnu ārsts būs pēcpusdienā (apmēram pēc 4 h) un ka mēs varam braukt uz Valmieru vai gaidīt, kad ārste ierodas. Labi, ka pajautāja, vai esmu kaot ko devusi temperatūras mazināšanai. Es neko nesaku, ja nebūtu Gulbenē slimnīca, tad arī brauktu uz Valmieru, bet attieksme- ar mīnuss zīmi. Tieciet nu galā paši!

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 11:54

mamma

kad dzima mana meita,vecmaates nodaljaa vispaar nebija:(taa bija Mikovas mainja!!par laimi man vairaak ar Gulbeni nav nekaada sakara:)

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 09:49

cietusī

Jā vajadzētu gan mikovai pajautāt, patīk viņai tās jaunās māmiņas izdzemdināt un bērnam pēc tam problēmas, kas Mūrniecei jāatrisina. Ar mani tā notika Mikova pazvanīja lai braucu uz slimnīcu, kaut sāpju nebija ....drīz sākās sāpes utt.bērniņu aizveda uz Valmieras slimnīcu.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 19:38

es Gulbenē eju tikai pie dr.Mazūres.Pārējos ārstus apmeklēju Rīgā,Valmierā vai Madonā.Pirms tam paprasot ģimenes ārstam nosūtījumu.
Medicīnā gan visur ir bardaks-ne tikai Gulbenē!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 22:47

Divrocis

Ja jums jāpieņem nopietns lēmums attiecībā uz savu veselību,neuzticieties tikai Gulbenes ārstiem. Pēc Gulbenes ārstu uzskatiem man vajadzēja amputēt roku, paldies Dievam, ka man pietika saprāta konsultēties ar Rīgas dakteriem. Vēl joprojām esmu ar divām rokām!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 19:54

sanitaare

pajautaajiet mikovai ta zinaas visu patiesiibu putras vaariitaaja

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 18:59

andris

neko sliktu par gulbenes sl.nevaru teikt-drizak otradi.Bernu arste Murniece ir LOTI laba,jauka daktere,tapat ari saprotosi,iejutigi uznemsanā'ir darbinieki."Auksta"un ilga uznemsana bija tiesi valmierā.kad vedam savu 9mēn.veco puiku ar vidusauss iekaisumu,jo gulbenē b.nod.bija tad ciet.Valmierā vēl sakēra anginu.tad pēc tam bijam gulbenē un viss bija okey.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 18:54

To ,ka ir mediķi ,kas informāciju nespēj pie sevis noturēt,esmu saskārusies arī es ,atlika tikai man nodot pašā grūtniecības sākumā analīzes ,kā laborante jaunumus pavēstīja virtuves strādniecei ,tā tālāk un jau viss pagasts zināja ,ka esmu stāvoklī ,kautgan bija tikai 6 gr,nedēļa ,un zināju tikai es ,bet ...pateicoties mediķei uzzināja visi .Protams ,nebija jau nekas slēpjams ,bet ...tāpat tas neietilpa viņas pienākumos !

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 16:53

slimais

Ziniet cilvēki ir dažādi, tāpat arī kā dabinieki ir dažādi. Arī pats esmu saksāries ar konfidenciālas informācijas izpaušanu no personāla puses, kad trešās personas tika informētas par manu veselību ļauni smīkņājot. Lai gan arī tajā pašā laika ir bijusi iespēja slimnīcā saņemt patīkamu un jauku attieksmi. Un bērnu nodaļā daktere Dagmārā ir īstajā vietā un ar labu attieksmi!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 16:19

56

ja un vispar....domajat pasi.ja pasta var dzirdet atsauksmes ka kura dzemdejusi ka spiedusi ka blavusi ka kakajusi uz galda.tad nu limenis tiem darbiniekiem kads??????????????pasas dzemdetajas tak neiet un nestasta ka es tur blavu ka spiedu

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 15:29

neizskataska te kads apsaukatu vai ladetu darbiniekus.vienkarsi komentari domati lai vinus izteiktu nevis turetu pie sevis.bet ja runa iet par uznemsanu kur vinas apsauka vai splauda tad vajag but attieksmei tad neviens ta nedaris.vai ari lai vinas uzvedas normali pret normalajiem un splauj ja jau ta velas preti pret tadiem kas to dara.nevi but ignam uz visu pasauli

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 15:26

Ja bijāt klāt un zināt kā notika, jautājums- par kuru nodaļu vispār ir runa. Uzņemšanas nodaļu kura uzņēma bērnu , jeb bērnu nodaļu kurā viņš ārstējās?????????????? Nepatiesi nevajag nevienu apvainot.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 15:09

Vai tiešām nav prātīgāk izbeigt šo bazaru.Ja ir fakti, tad arī griezieties īstajās iestādēs, nevis aizmuguriski spļaut, lādēties, riebīgi apsaukāt medicīnas darbiniekus u.t.t.. Tik zemiski nolaisties Gulbenes rajona iedzīvotājiem. Kauns!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 15:03

tur jau ta lieta ka citu slimnicu nav gulbene un jagrieza vien te ir.pats biju klat un zinu ka viss notikas.ta ka zinu viss ka bij.meitinas mammai pilniga taisniba

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 10:11

urbis

Varu teikt tikai vienu- ja neeat apmierināti,izvēlieties citu slimnīcu, aiz rokas jūs neviens netur! Un ķēzīties vajag attiecīgajā vietā, nevis šeit, internetā! Un vēl- nevajag uzreiz ticēt tam, ko saka viena puse, vajag uzklausīt arī otru! Ņemiet vērā, ka uz Gulbenes slimnīcu strādāt nav atnācis neviens jauns ārsts jau kādus 15 gadus, ja neskaita "viesstrādniekus", Tā kā drīz jūs varēsiet staigāt pie tantiņām! Tur gan neviens nečīkst, ja jāmaksā...Esiet veseli un nelejat te samazgas bļodā, no kuras pašiem nāksies ēst...

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 23:36

aaaa

neiet runa ka viniem jasmaida- arstiem.bet jabut attieksmei normalai.cik esmu bijusi slimnicas uznemsana tik esmu dzirdejusi kaut kadu aplamu komentaru vai uz sevi vai uz bernu.vienmer vinam atrodas ko pateikt.vai ari berns uznemsana raud vai dic ka jau mazulis tad vinas noteikti lai vinam aizbastu muti paska kaut kadus vardus kas mazulim liekas vina izpratne ka drauds un ievies vinam bailes, vins stav pieklavies mammai lai tikai vinas neko vairak neteiktu.protams ka griezisimies tur vel un vel un vel jo citur jau nav kur griezties ja nav personiga transporta.cik esmu dzirdejusi attieksmi pret vecaka gada gajuma cilvekiem kuri apkopjami vai pret berniem kas vieni pasi bez vecakiem un miera ka jau berni nesez bet kustas.tad vienkarsi gribas to nedzirdet un neredzet.

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 20:32

Gulbenes ārstiem visām kaitēm viena ārstēšana: pie sistēmas, litrus iekšā, trankvilizatori. Vai lietderīgāk par šo naudu nebūtu iegādāties tiešām vajadzīgās zāles. Ārstiem reizēm vajadzētu atsvaidzināt savas zināšanas, palasīt jaunākos populārzinātniskus rakstus medicīnā.

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 18:03

mamma

izlasiju komentārus un nu ko lai saka?labāk jau neko.

Par slimnīcu un ārstiem neko nevaru sliktu teikt.kur nu vēl par ātro palīdzību kuri ir nakti braukuši pie bērna pat nakti pa 3 reiz,jo pirmajā reizē bērnam ir gandrīz 40 bet spēks vēl ir tik daudz ka gatavs dakterim acis izskrāpēt:)))

pirms 12 gadiem, 2008.10.22 16:53

Vietējās ziņas