Ziedo dārzeņus Latvijas Sarkanajam Krustam Gulbenē 2

Šonedēļ tos, kas ieradās biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Gulbenes komitejā pēc zupas, un tie ir cilvēki, kuriem ir trūcīgas personas statuss, sagaidīja pārsteigums. Ilona Pazāne no Jaungulbenes viņiem bija ne tikai sarūpējusi savus izaudzētos kartupeļus, sarkanās bietes un sīpolus, bet arī pati nogādājusi tos Sarkanajā Krustā.

Gulbenes komitejas izpilddirektore Biruta Kozlovska “Dzirkstelei” atzīst, ka gan viņa, gan šie cilvēki, kuri tika pie dārzeņiem, ir ļoti pateicīgi I.Pazānei par dāsnumu. “Dārzeņus mēs sadalījām pa pakām un visiem tiem, kas nāca pēc zupas, devām līdzi šīs dārzeņu pakas. Cilvēki bija ļoti priecīgi. Ilona jau trešo gadu ved un mums ziedo kartupeļus. Patiesībā mēs bijām pat pārsteigti, ka arī šogad atveda, ņemot vērā apstākļus, kādi tie šobrīd ir. Varbūt arī citiem ir vēlme sarosīties, jo ir cilvēki, kuriem patiešām ir grūti. Neviens mēs nevaram prognozēt, kas ar mums var notikt rīt - būs darbs rīt vai jau nebūs. Pārsvarā pēc zupas nāk vieni un tie paši, bet pa brīdim parādās arī kāds jauns. Tie ir 30 līdz 40 cilvēki. Lielākā daļa ir seniori, un katrs ar savu dzīves stāstu,” saka B.Kozlovska.

“Dzirkstele” sazinājās arī ar I.Pazāni, kura stāsta, ka pati nāk no daudzbērnu ģimenes un zina, ko nozīmē nabadzība un bads. “Ja es stādu dārzā kartupeļus, tad man nav grūti iestādīt vairāk kartupeļu, lai ar tiem varētu arī padalīties. Pati ar savu transportu arī nogādāju uz pilsētu. Man ir prieks, ka varu palīdzēt citiem. Un man ir šī apziņa: ja es varu palīdzēt, kāpēc gan ne? Cilvēkiem nevajag pazaudēt cilvēcību,” uzskata I.Pazāne.

B.Kozlovska atgādina, ka viņu mazcenu veikalā par simbolisku samaksu joprojām var iegadāties apģērbu, ja tāds nepieciešams. “Mēs strādājam un strādāsim, ievērojot visus piesardzības pasākumus. Tagad var nākt pie mums iekšā pa vienam. Ir arī segas, gultasveļa, vīriešu virsdrēbes,” saka B.Kozlovska.  

Pievieno komentāru

Komentāri 2

2x

glibas kabostus un pietes - kula komitejas gala tos val dabut - glibas ali mandalinus un saldeles

pirms mēneša, 2020.12.03 18:09

Dzintra

Paldies ka esat.,paldies visiem kas palidz netikai ar glupiem jėliem komentāriem.

pirms mēneša, 2020.12.03 22:52

Vietējās ziņas