Ziema vēl atnāks

Pēdējās dienās daba mūs pārsteidz gan ar ziemai neraksturīgu siltumu, gan arī ar spēcīgām vēja brāzmām, taču sinoptiķi sola, ka gan pēdējās šī gada dienās, gan arī jaunā gada pirmajās dienās atmosfēras spiediens pakāpeniski paaugstināsies, vējš pierims un iegriezīsies no austrumiem un laiks kļūs vēsāks, arī snigs.

Laika vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas novada "Dzirkstelei" saka, ka laika zīmes šajā ziemā paredzējušas tieši šādus nepastāvīgus laika apstākļus, taču īstu ziemu ar sniegu un salu mēs tomēr vēl sagaidīsim.

 

"Janvāra otrajā pusē un beigās Latvijas austrumu pusē varam sagaidīt pat pietiekami stipru salu, iespējams, pat līdz mīnus 25 un vairāk grādiem. Būs arī sniegs. Sekojot līdzīgu ziemu attīstībai, rādās, ka arī šogad ziema vairāk atspēlēsies izskaņā. Pirms Ziemassvētkiem aptaujāju vairākus saimniekus, kas kāva cūkas, - cūkas liesa rāda sabiezinājumu uz liesas galu, kas arī norāda, ka ziema izskaņā vēl parādīs zobus. Šādās reizēs ziemas mēdz ievilkties vēl arī martā. 2005.gada 16.janvārī, piemēram, arī bija plus 8 grādi, bet pēc tam sekoja sals, savukārt martā bija vēl pat mīnus 23 grādi," stāsta laika zīmju vērotājs.

 

Viņš piebilst, ka decembra beigās un janvāra sākumā līdz pat Zvaigznes dienai (6.janvārim) nereti mēdz būt tā, ka rudens ar ziemu vēl spēlējas, bet pēc tam ziema tomēr gūst virsroku.

 

Laikā pēc Ziemassvētkiem - no 26.decembra līdz 6.janvārim - esot jāvēro vēji. Pēc tiem varot spriest, kādi vēji būs valdošie katru nākamā gada mēnesi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas