Ziemassvētki būs balti

Kāds ir 1.decembris, tāda būs ziema. Ja 1.decembra rītā ir sals, ziemas sākums būs auksts. Ja dienas vidū ir atkusnis, ziemas vidū, janvārī būs atkusnis. Ja 1.decembra vakarā sniegputenis, ziema būs gara un pavasaris - vēls. Tā savā mājas lapā raksta laika vērotājs Vilis Bukšs. 

V.Bukšs atgādina, ka pirms diviem gadiem (2012.gadā) novembra pēdējās dienās sniga un decembra priekšvakarā sāka kost arī sals. “Ja atceramies 2010.gada novembra beigas, tad ap Katrīnām (25.novembris) uzsnigušais sniegs palika un noturējās līdz pavasarim. Kā būs šogad? Vai neatkārtosies līdzīgs to gadu ziemas scenārijs? Vairākas norādes dabā un zīmīgās dienās rāda, ka, lēni sākusies decembra otrajā pusē, ziema nostiprināsies uz palikšanu,” saka V.Bukšs.

Ticējums vēstot, ja decembrī pilnā mēnesī pūš ziemas vēji, tad gaidāms liels sals. Šogad decembrī pilns mēness ir laikā no 6. līdz 13.decembrim. Kāds jūnijs vasarā, tāds decembris ziemā. Pagājušais salīdzinoši vēsais un mitrais jūnijs, kas paredz laiku pirmajā ziemas mēnesī, liecina, ka decembrī bargs sals nav gaidāms, bet būs tikai ziemas „iesildīšanās” pirms aukstuma viļņiem tālākā ziemā.

Decembra pirmajā pusē būs bieži mākoņains un nereti sniegs, lietus, atkala. Neliels sals un brīžiem atkušņi. Laikapstākļi mēneša vidū vēl būtiski nemainīsies, bet laikā ap Ziemassvētkiem būs vairāk nokrišņu un sals pastiprināsies. Decembra otrajā pusē dažviet sagaidāms 15, 18 grādu sals, un Ziemassvētki rādās būt balti. Kopumā pirmais ziemas mēnesis paies neliela līdz mērena sala un viegla baltuma zīmē.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas