Ziemassvētku dāvanā - elektrība 4

Elektrības norēķinu karti saņems divu kategoriju trūcīgās mājsaimniecības
Decembrī Gulbenes novada trūcīgās ģimenes saņems akciju sabiedrības „Latvenergo" dāvanu - vienreizēju norēķinu karti, kuras vērtība ir 37,15 lati, lai samaksātu par patērēto elektroenerģiju.

"Latvenergo" un Latvijas Pašvaldību savienība 17.novembrī parakstīja līgumu par šī sociālā atbalsta kampaņu. "Šobrīd turpinām vākt informāciju, lai apzinātu, cik šo elektrības norēķinu karšu novadā ir nepieciešams. Strādāsim kopā ar pagastu sociālajiem darbiniekiem, lai katrs, kam pienākas šis dāvinājums, to saņemtu," saka Gulbenes novada domes Sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs.


Savā sociālajā dienestā
2009./2010.gada apkures sezonā atbalstu elektroenerģijas maksājumiem saņems divas iedzīvotāju grupas - trūcīgie iedzīvotāji - garantēta minimālā ienākuma pabalsta (GMI) saņēmēji un trūcīgās ģimenes ar bērniem. Katra mājsaimniecība neatkarīgi no tā, cik trūcīgo personu tajā dzīvo, varēs saņemt vienu 500 kWh elektrības norēķinu karti.

 

"Karti izsniedzot, tā tiks personalizēta, tāpēc elektroenerģijas kompensāciju varēs saņemt tikai konkrētā trūcīgā mājsaimniecība. To nevarēs nodot citai personai," norāda "Latvenergo" projektu vadītāja Sandra Vējiņa.


Elektrības norēķinu kartes trūcīgās mājsaimniecības varēs saņemt savas pašvaldības sociālajā dienestā no decembra līdz 2010.gada marta beigām.


Jāzina klienta līguma numurs
Lai saņemtu norēķinu karti, trūcīgajam iedzīvotājam jāatbilst dāvinājuma saņēmēja grupas kritērijiem, bet, dodoties uz savu pašvaldību, lai saņemtu norēķinu karti, līdzi jāņem savs "Latvenergo" klienta līguma numurs.

 

"Ieteicams paņemt līdzi arī pēdējo apmaksāto elektroenerģijas norēķinu kvīti un vienu tukšu kvīti nākamajam maksājumam. Ja kvīts nav, tad pietiks ar līguma numuru un pēdējo skaitītāja rādījumu. Izsniedzot karti, pašvaldības sociālais darbinieks piereģistrēs informāciju par kartes saņēmēju un viņam izsniegto karti. Šī informācija tiks nodota "Latvenergo", kas attiecinās 500 kWh maksājumu uz katru konkrēto klientu," skaidro S.Vējiņa.

 

Līdzi jābūt arī apliecībai, kas apliecina, ka personai piešķirts trūcīgā (GMI saņēmēja vai trūcīgās ģimenes ar bērniem) statuss, kā arī personu apliecinošs dokuments.


Ir daudz jautājumus
Saistībā ar "Latvenergo" dāvinājumu cilvēkiem ir daudz neskaidru jautājumu, piemēram, vai norēķinu karti var saņemt pensionārs, kurš saņem 100 latu pensiju. Atbilde ir - nē. Karti nesaņems arī maznodrošinātie, jo šā statusa piešķiršanas kritēriji valstī nav vienoti un katra pašvaldība šos kritērijus var noteikt individuāli. Dāvinājums nepienākas arī katram ģimenes loceklim, jo elektroenerģijas patēriņš tiek veikts mājsaimniecībā.

 

"Cilvēki interesējas, ko darīt, ja ir saņemta norēķinu karte? Nav jādara nekas, jo visu informāciju par konkrēto trūcīgo personu, pašvaldības sociālais darbinieks nosūtīs "Latvenergo", kas savukārt veiks atzīmi, ka ir veikts norēķins par 500 kWh," uzver S.Vējiņa.

 

Elektrības norēķinu karti var izmantot arī, lai dzēstu parādu, kas iekrājies par līdz šim patērēto, bet neapmaksāto elektrību. No šā parāda karte dzēsīs tikai 500 kWh, bet par atlikušo parāda summu personai vajadzēs norēķināties pašai.


Ja persona mēnesī nepatērē 500 kWh, maksājums ar karti tiks veikts avansā. Lai zinātu, kad atkal jāatsāk maksāt, pie pēdējā apmaksātā rādījuma jāpieskaita 500 kWh un jāseko, kad skaitītāja rādītājs sasniegs šo skaitli. Apmaksātos 500 kWh var iztērēt neierobežotā laika periodā. Tām nav izlietojuma termiņa.


8.decembrī "Latvenergo" organizē semināru pašvaldību darbiniekiem, kurā skaidros visus ar karšu izplatīšanu saistītos jautājumus, kā arī parakstīs līgumu ar katru pašvaldību, lai trūcīgās mājsaimniecības sava novada vai pilsētas sociālajā dienestā varētu saņemt elektrības norēķinu karti.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vecītis

Vislabākā dāvana ir paša gatavota.
Var taču apdrukāt kreklu, apdrukāt krūzītes, uzlikt savu bildi uz foto balona, vai izgatavot orģinālu vecgada vakara šampanieša etiķeti. nemaz jau nerunājot par plānotāju k, kalendāru ar uzgravētu vārdu, vai koka kartoti. Un ja nu apdrukātu apakšveļu..... ??
Šo un daudz ko citu es izgatavoju http://www.tprint.lv
Un tu ko gaidi?
Ak jā, cenas ir viszemākās un var izgatavot arī tikai ,ja vajag vienu eksemplāru.

pirms 10 gadiem, 2009.12.13 19:19

pulksten 13.40 deg apgaismojums Līkajā un Vidus ielā.....

pirms 11 gadiem, 2009.11.27 14:53

xxx

Vai šis arī ir atbalsts tikai tiem, kuriem ir īpašums??? Komunālo pabalstu trūcīgā ģimene var saņemt tikai tad, ja ir savs īpašums, kur dzīvo, jo, ja īrē, nekas nevar pienākties. :( Ar elektrību būs tāpat? Ja rēķinā neparādās uzvārds no trūcīgās ģimenes, tad neceri, tev neviens nepalīdzēs.Vai tā? Pat īres līgums šajās situācijas ir kaķim uz astes uzliekams. Ļoti sakārtota sistēma.

pirms 11 gadiem, 2009.11.27 09:23

Janis

Es piedavaju parbaudit elektribas paterinu ar Wattson palidzibu. Info www.energodata.lv. Wattson ir tada kastite, kas rada momentano elektribas paterinu. Ja paterins liels Wattson paliek sarkans - bridinot ka janem vera notikushais. Ja paterins normals Wattson ir violets, ja zems tad zils. Wattson atceras paterinu un programma Holmes var paradit paterinus kWh un Ls un CO2 vienibas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.27 00:43

Vietējās ziņas