Ziemassvētku gaidās 8

Sestdienas pievakarē Gulbenes pilsētas centrālais skvērs atkal iemirdzējās svētku rotā. Pie Gulbenes novada domes ēkas, skanot aplausiem, tika iedegta pilsētas centrālā egle, skvērā pirmo reizi "atdzīvojās" mākslinieka Ivara Vecāna veidotās 12 Zodiaka zīmes. Šogad pirmo reizi ir izrotāta arī pirms vairākiem gadiem stādītā un speciāli Ziemassvētkiem audzētā baltegle. Vairāk foto šeit.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītāja Osvalda Lucāna eglītes iedegšanas svētku uzrunā atklāja, ka šogad Ziemassvētku gaidīšanas laika moto ir "Pilsēta, kurā piepildās vēlēšanās".

 

Tad, kad tika izdzīvots Rūķu zemē notiekošais, Gulbenes kultūras centrā notika novada ģimeņu sadziedāšanās svētki. (Vairāk foto šeit.) Zāle bija ļaužu pārpilna, jo pirmo reizi Ziemassvētku gaidīšanas laikā savu dziesmā pausto vēlējumu sūtīja 12 ģimenes. Pārvarēt satraukumu palīdzēja skatītāju aplausi un atzinīgi izsaucieni. Neredzams draudzības tilts veidojās tajā brīdī, kad visi kopā dziedāja dziesmu "Zvaniņš skan". Katra ģimene to papildināja ar keramiķes Laimdotas Kliesmetes darinātajiem zvaniņiem.

 

"Tagad mēs visi kopā izdziedājām ziemas dziesmas, bet pavasarī izdziedāsim pavasara, tad Novada svētkos, kas notiks Stāmerienā, - vasaras dziesmas," skan solījums jaunām iecerēm.

 

Piebilstams, ka koncertā dziedāja Mazūru ģimene no Gulbenes, Žuku - Andrejevu ģimene no Beļavas, Kozuļu ģimene no Tirzas, Zomerovsku ģimene no Galgauskas, Bisenieku ģimene no Jaungulbenes, Skopānu ģimene no Litenes, Sarmuļu ģimene no Daukstēm, Lapkašu ģimene no Lejasciema, Ābeltiņu ģimene no Druvienas, Dambrovu ģimene no Lizuma, Dapševiču ģimene no Rankas un Rēderu ģimene no Stāmerienas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nu

Un kas tur slikts - visi cenšas nobildēties pie savas zīmes. nav jau kaut kam jātic, vienkārši vajag priecāties - un viss!

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 17:59

arī

Es arī pret zodiakiem tur.Kokteilis pamatīgs.
Cits viss ļoti patīk.

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 13:33

Bet

Skaisti, kā jau katru gadu, bet tās zodiāka zīmes...! manuprāi iztērētā pašvaldības nauda nevajadzīgām muļķībām. Neviens pat tikai pamatskolu pabeidzis cilvēks neņem galvā horoskopu'murgus, bet gulbeniešiem tik bērnišķība prātā... Vai tad mums latviešiem nav nekā savējā, ka velkam iekšā horoskopus, citu tautu un tautību kultūras "sasniegumus"...? Ne te latviskums, ne te kristietība... murgi... Rotājumi skvērā - skaisti, bet tās spīdīgās zīmes - nē.

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 13:05

brīnišķīgi

Paldies pilsētas pārvaldes vadītājam, māksliniekam, floristiem, nu vienkārši brīnišķīgi izrotāts skvēriņš, katrs var atrast savu zodiaka zīmi un veroties krītošajās zvaigznītēsvēlēties kaut ko skaistu, mīļu, savukārt aizejot pie brīnišķīgā enģelīša vērties rīta zvaigznē un klusi pārdomāt visu aizejošo gadu. Paldies visiem šī skaistā brīnuma radītājiem! Visskaistākā vieta visu zināmo pilsētu vidū! Paldies! Un beidzot gulbeniešiem ir jābūt lepniem par savu pilsētu!

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 10:11

sika

Viss āra pasākums bija skaists,bet man liekas ka drusciņ par garu mazajiem bērniem.Nākošreiz gribētos,lai bērni tiktu vairāk iesaistīti darboties kopā.

pirms 9 gadiem, 2011.12.06 09:04

Vietējās ziņas