Ziemassvētku gaisma – uz tumsas rēķina 8

Gulbenes novada domē speciālisti vakar apsprieda, vai pilsētā ielu apgaismojumu vajadzētu ieslēgt ātrāk. Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns "Dzirkstelei" saka, ka šobrīd laternas pilsētā vajadzētu iedegt jau pulksten 16.00, savukārt no rīta - pulksten 4.00.

Spēkā paliek tas, ka naktī Gulbenē ielu apgaismojums no pulksten 24.00 tiek izslēgts, izņemot pilsētas centru un Rīgas ielu un O.Kalpaka ielu.  

"Esam apsprieduši to, ka naktī vajadzētu atstāt ieslēgtu apgaismojumu ielu krustojumos, kā tas Gulbenē bija pirms desmit gadiem. Taču izrādās, ka pie tagadējās sistēmas tehniski tas nav izdarāms," saka J.Aleksāns.

 

Viņš skaidro, ka ielu apgaismojumam atvēlētie līdzekļi jātaupa, izslēdzot laternas nakts stundās. Ietaupīto varēs izmantot pilsētas centrālā skvēra izgaismošanai Ziemassvētku rotā, sākot ar 13.decembri. Esot paredzams, ka soreiz svētku rota būs krāšņāka, būs arī jauni apgaismes elementi. Plānots īpaši izgaismot arī abas pilsētas strūklakas.

 

J.Aleksāns atzīst, ka saņem sūdzības no iedzīvotājiem par nepietiekamu apgaismojumu, piemēram, Brīvības ielā un citur. Pilsētā vakaros un agros rītos vajadzētu būt ieslēgtai elektrībai katrā trešajā apgaismes stabā, taču faktiski daudzviet tā nav. Iemesli ir dažādi. SIA "Gulbenes nami" pastāvīgi labo ielu apgaismojumu, izdegušo lampu vietā skrūvē jaunas.

 

Gulbenē ielu apgaismojums galvenokārt deg dzeltenajās jeb taupības ugunīs. Pakāpeniski visas lampas laternās tiek nomainītas pret ekonomiskajām. Šis ielu apgaismojums ir salīdzinoši blāvāks.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

driver

Krustojumus gan vajadzetu izgaismot.Tagad vakaros dzeltenie mirgojosie luksofori zilbina vaditajus,bet visapkart ir tumss un nevar redzet kad kads uzskries uz gajeju parejas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.28 16:00

27.nov. 13. 40 Līkā iela un Vidus iela apgaismota. Svinam svētkus!!!!! Bet naktīs jau neviens neredz - nevajag.

pirms 11 gadiem, 2009.11.27 14:55

elle

kāpēc dažkārt gaišās rīta stundās deg ielu apgaismojums, vai tad nevajag neko taupīt?

pirms 11 gadiem, 2009.11.26 21:26

....

nu ja,lai gaisma ir tikai centrā,bet apkārt varēs pa tumsu jozt!
patiešām,pašā tumšākajā laikā vai tad vajag apgaismotas ielas?priekš kam?
kad pēc ziemassvētkiem sāks palikt gaišāks,tad varēs dedzināt gaismu!

pirms 11 gadiem, 2009.11.26 14:12

Lapa

Svētku apgaismojums NAV IZRĀDĪŠANĀS. Tās ir 2 dažādas lietas. Tiešām, lai top svētku gaisma. Vajag ne tikai vēderam, bet arī dvēselei.

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 20:18

a kāpēc baznīcas nav izgaismotas mūsu pilsētā? pagājušajā gadā vismaz katoļu baznīca bija pamanāma pilsētas tumsā; bet luterāņu baznīca vispār nekad nav redzama...

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 16:30

khm khm

Nē nevajadzetu gan neko sapratīgu atrast! Šie svētki ir vienreiz gadā...vienreiz gadā uz pāris nedēļām varam aizmirst visus sū$%^, kas ar mums katru ikdienā atgadās, visas problēmas, varam smaidīt bez īpaša iemesla un būt vienkārši laimīgi. Lai top gaisma no 13. decembra! Tas viss ir vienreiz gadā....pat savās dzimšanas dienās cilvēki nav tik svētlaimes pārņemti kā ziemassvētkos, praktiski, šis ir tas laiks, kad visi savās ģimenēs sanāk kopā ir beidzot ģimene, ja to nav spējuši izdarīt pa visu gadu. Tāpēc, es saku, ļoti labi, ka tiks iegādātas papildus virtenes un citi zvēri.
Katru reizi, kad eju cauri pilsētaismājās no darba decembra vakaros, paliek tik silti ap sirdi skatoties uz tām gaismiņām. Un zinu, ka citiem blakus un garām ejošajiem ir tieši tāpat!

Pēc tam atkal varēs atgriezties drūmajā vai ne tik drūmajā ikdienā!

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 16:03

Tie, kas brauc ar mašīnām, nemaz nezin kā ir tumsā klumzāt pa dubļiem. Skaisti izgaismotais svētku skvērs ir jauks, bet vajadzētu atrast saprātīgu samēru starp ikdienas vajadzībām un izrādīšanos.

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 12:40

Vietējās ziņas