Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziemeļvidzemes Putnu pētniecības biedrībā viesojas brīvprātīgā no Baltkrievijas 10

No pērnā gada oktobra Ziemeļvidzemes Putnu pētniecības biedrībā veiksmīgi darbojas brīvprātīgā Tatjana Viskušenko no Baltkrievijas. Jauniete pieņēma izaicinājumu kļūt par brīvprātīgo desmit mēnešu garumā Latvijā pēc tam, kad divus gadus bija strādājusi par ģeogrāfijas skolotāju Minskā. Šī viņai ir gan profesionāla, gan personīga izaugsme, ņemot vērā ierobežotās mobilitātes iespējas Baltkrievijas jauniešiem. Pa to informē Ziemeļvidzemes Putnu pētniecības biedrības biedre, projekta koordinatore Ilze Vanaga.

Viņa stāsta, ka brīvprātīgā regulāri piedalās putnu monitoringā un citās organizācijas aktivitātēs kopā ar biedrības vadītāju Elviju Kantānu, ir pārstāvējusi biedrību “Gulbenes NVO gadatirgū”.

"Tatjana atrod radošus veidus, kā bērniem un jauniešiem Litenes pamatskolā un Gulbenes bibliotēkā stāstīt par putnu daudzveidību Latvijā, mācīt to balsis un atpazīt sugas. 27.janvārī Tatjana Litenes pamatskolas skolēniem organizēja ekskursiju uz Alūksnes muzeju un “Vides labirintu”, savukārt 29.janvārī viesojās Madonas bērnu un jauniešu centrā “Kubs”, lai stāstītu par savu brīvprātīgās darba pieredzi. Brīvprātīgā atzīst, ka pati jūt lielu progresu putnu sugu atpazīšanā. Mīļākie putni? Noteikti – pūces! Protams, šī ir laba pieredze arī pašai biedrībai, mācoties sazināties svešvalodā par putnu tēmu un organizējot savu ikdienas darbu," norāda I.Vanaga.

Šādu pieredzes iespēju sniedz programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” finansējums. "Kopā ar Tatjanu projektā “On Wings” strādā brīvprātīgā Ana Luisa Ferreira Leite no Portugāles un Mimmo Piergieacomi no Itālijas, kuri darbojas ar bērniem un jauniešiem Tirzas pamatskolā un Gulbīša vidusskolā," atklāj koordinatore.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

red hobbit

Un kā ar valsts valodas likuma ievērošanu izglītības iestādē,jo Tatjana latviešu valodā nerunā un neko nesaprot.

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 19:03

ussr

un ja būtu no tumbu-jumbu cilts?vispirms iemācies latviski,nu nacionālisti,vai vēl trakāk..

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 21:42

HHf

Tev laikam vispār nav sajēgas kas ir brīvprātīgais darbs, kādi likumi uz to attiecas

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 22:09

Jānis

Cik man zināms,tad Tatjana saprot un runā latviski,jo mācās latviešu valodu.

pirms 4 gadiem, 2016.02.14 20:15

kam tas vajadzīgs

Es savu bērnu sūtu dārziņā,ar cerību,ka tur runās skaidrā dzimtā valodā-valsts valodā,kas ir latviešu.Bet nevis kaut kāda putnu vērotāja ar bērniem vervelēs krieviski,it kā pašiem savu skolotāju un dabas pētnieku nebūtu.Ka tik kādam sveštautietim pakaļā ielīst,tas jau latviešiem gēnos un asinīs.Un fotografēt nepilngadīgos dārziņa telpās drīkst tikai ar vecāku atļauju,kas arī ir nopietns cilvēktiesību un privātuma pārkāpums.

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 07:35

tam tas vajadzīgs

Ja no rīta vīrs neiedeva, tad nevajag blēt ne pa tēmu. Neviens tavam bērnam nespiedīs runāt baltkrievu valodā.

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 08:52

ussr

vēl viena mamaša pēdiņās,pirksti vēdeklītī un čivina

pirms 4 gadiem, 2016.02.15 13:59

...

Tu ,Jampampiņiete,mazāk uztraucies par krieviem un baltkrieviem,VAIRĀK uztraucies par imigrantiem dvieļa galvām.Nez ko tu teiktu,ja tie ko izdarītu,nedod Dievs,protams,tavam bērnam,tu saproti,ko es domāju....Kas tagad notiek pasaulē...Vai varbūt tu neko nezini???Avīzes un netā nelasi???Un kas attiecas uz krievu vai citu valodu,es uzskatu-jo vairāk valodas bērni zin,jo apsveicamāk.

pirms 4 gadiem, 2016.02.17 20:22

Ija

Nezin cik tālu tavs bērns tiks dzīvē nākotnē tikai ar vienu skaidro dzimto valsts valodu?Nu ja nu vienīgi gaterī vai fermā tepat Latvijā strādās....tādu nākotni ,acīm redzot pati vēlies savam bērnam.Mūsu bērniem jābūt vispusīgiem,es būtu laimīga un priecīga,ja mani bērni zinātu desmit valodas.Tik daudz viņi nezin,bet arī prieks par to,ko zin.

pirms 4 gadiem, 2016.02.17 20:30

...

Ja nu nākotnē tava bērna grupiņā ieliek 2-3 imigrantu bērnus,kuri latviski ilgi ne bum-bum nerunās un vervelēs savā eksotiskajā mēlē ,un tavs bērs arī pēc pāris mēnešiem sāks viņējā mēlē runāt?Vot būs hohma!!!A,ko tad tu darīsi?Labi zini,ka bērni ir ļoti apķērīgi un sarunvalodu ātri iemācas.vot es pasmietos par tevi...

pirms 4 gadiem, 2016.02.17 20:40

Vietējās ziņas