Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zīmes dabā liecina par aukstu ziemu

Laika vērotājs Vilis Bukšs savā mājas lapā raksta, ka daudzas pazīmes dabā šobrīd norāda uz aukstu ziemu. Gan ogas pīlādžos, gan pirmās dzeltenās lapas purva bērzos un tas, ka gan dzeguze un lakstīgala apklusušas krietnu laiku pirms Vecajiem Pēteriem, proti, 12.jūlija.

V.Bukšs stāsta, ka Vecajos Pēteros gaisma šajā dienā, salīdzinot ar vasaras saulgriežiem, jau gājusi mazumā par nepilnu stundu un naktis kļūst tumšākas. No šīs dienas pierimst putnu balsis un kokiem sāk krist pirmās lapas. Ticējums vēsta, ka Pēteris kokam norauj pirmo, Labrencis (10.augusts) otro un Bērtulis (24.augusts) trešo lapu. Ja Vecajos Pēteros dzeguze kūko, tad vasara būs gara, iestiepsies līdz Miķelim (29.septembris). Ja lakstīgala pogo, tad togad ziemas nebūs.

 

Vecajos Pēteros lietum vajagot līt vismaz trīs reizes. Ja nolīst vienu reizi, raža būs ciešama. Ja divi lieti – raža laba. Ja līst trīs reizes, būs bagāts gads. Ja Pēteros nelīst, tad togad būs daudz ugunsgrēku. Sausa Vecā Pēterdiena paredz aukstu ziemu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas