“Zināji vai uzzināji?” ---> pārbaudi un iegūsti jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā!

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sagatavojis testu “Zināji vai uzzināji?”, ar kuru var pārbaudīt un iegūt jaunas zināšanas par aktuālo Eiropas Savienībā (ES) un pilsoņu pārstāvja - Eiropas Parlamenta (EP) - darbu. Zināšanu pārbaudes testu var izmēģināt vietnē zini.europarl.lv

Tests ar spēļošanas elementiem sagatavots par astoņām jomām,  kuras  ES, t.sk.,  Latvijas iedzīvotāji atzinuši par, viņuprāt, nozīmīgākajām1.  Tās ir arī starp Eiropas Parlamenta darba prioritātēm. Astoņas jomas ir: patērētāju aizsardzība, izaugsme, vide un klimats, Eiropas nākotne, cilvēktiesības, imigrācija, drošība un sociālā aizsardzība.

Testa struktūra ir vienkārša: par katru jomu tiek piedāvāti četri apgalvojumi un izvēlne, vai tas ir pareizs vai ne. Pēc katras atbildes testa veicējs saņems vērtējumu (pareizi/nepareizi), kā arī īsu, kodolīgu skaidrojumu. Eiropas Parlamenta paveikto un plānoto katrā jomā komentē arī Latvijas eiroparlamentārieši.

“Jaunais interaktīvais projekts “Zināji vai uzzināji?” noderēs gan gatavojoties “Eiropas eksāmenam” Eiropas dienā, 9.maijā, un skolu pārbaudījumiem maija beigās, gan, protams, Eiropas vēlēšanām jau pēc gada - 2019.gada maija beigās,” uzskata Eiropas Parlamenta Latvijas biroja vadītāja Marta Rībele.

“Šis ir izglītojošs un jautrs veids, kā uzlabot savas zināšanas par ES vai pārliecināties, ka tās nav novecojušas. Katram jautājumam - piemēram, par patērētāju tiesībām vai sociālo aizsardzību - pievienoti skaidrojumi, kā arī izklāsts par to, kā šo jautājumu risina vai plāno risināt Eiropas Parlaments. Domāju, ka pat ES jautājumos zinošiem cilvēkiem jaunais resurss sagādās vismaz dažus pārsteigumus!” jauno zināšanu pārbaudes testu raksturo ES lietu eksperte, domnīcas “Providus” direktore Iveta Kažoka.

Eiropas Parlamenta birojs Latvijā kopīgi ar Latvijas un citu valstu eiroparlamentāriešiem informē sabiedrību par Eiropas likumdošanas aktualitātēm, organizē diskusijas ar ekspertiem par “karstām” tēmām un īsteno vairākus jauniešu izglītības un līdzdalības projektus, tai skaitā - digitālajā vidē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas