Zinātņu akadēmijā skatāma novadnieka izstāde

Kopš ceturdienas līdz septembrim Latvijas Zinātņu akadēmijas 2.stāva telpās apskatāma mūsu novadnieka fotogrāfa Jāņa Brenča darbu izstāde "Reportāža no citiem laikiem". Izstādē aplūkojami vairāk nekā 30 melnbalti un krāsu foto, kas ir mūsu laikmeta un paradoksālās ikdienas liecinieki. Otra J.Brenča izstāde iekārtota Latvijas Aizsardzības akadēmijā.

J.Brencis ir dzimis 1956.gadā Rankas pagastā un mācījies Rankas pamatskolā, pēc tam Smiltenes vidusskolā. Studējis Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, ko 1979.gadā absolvēja kā fiziķis - pedagogs.

 

"Jāni atceros. Viņš pamatskolā bija ļoti labs skolnieks, daudzu mācību olimpiāžu uzvarētājs. Īpaši viņam padevās dabaszinātņu mācību priekšmeti, kā arī matemātika. Skolas gados Jānis ar fotografēšanu nenodarbojās," atceras Rankas pamatskolas direktore Laima Braše.

 

Fotografēšana J.Brencim kļuvusi par vaļasprieku jau studiju gados līdzās dalībai "Rīgas pantomīmā". Līdz 1987.gadam viņš strādāja par fizikas skolotāju un fotopulciņa vadītāju Ādažu pamatskolā un Mālpils vidusskolā. Kādu laiku viņš vadīja fotopulciņu arī Rīgas rajona Jauno tehniķu stacijā Siguldā.

 

Fotogrāfs sadarbojies ar žurnāliem "Enerģija un Pasaule", "Doctus", "Latvijas Ārsts" un daudziem citiem preses izdevumiem. J.Brenča darbi bijuši izstādīti arī Farmācijas muzejā Rīgā 2000.gadā un citur.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas