Zog kapu apmales 2

Policijas darbinieki iesaka ziņot par visām zādzībām kapsētā
Gulbenes vecajos kapos pirmo reizi ir nozagtas divas kapu apmales, kas gatavotas no melna granīta.

"Kapi atrodas gandrīz kapsētas centrā. Apmales ir nozagtas šonedēļ, jo svētdien un otrdien mana māsa ir bijusi kapos vēlu vakarā. Viņa teica, ka īpaši uzmanību nav pievērsusi, bet viņai šķitis, ka tad abas apmales vēl bijušas. Kāds vīrietis teica, ka apmaļu ap kopiņām neesot jau kopš trešdienas. Mēs paši zādzību konstatējām tikai ceturtdien," stāsta gulbeniete Gundega Kampāne. Mudina ziņot

Apmales kapu vietām tuvinieki uzlikuši pirms deviņiem mēnešiem, par tām samaksājot 150 latus.

"Tās ir glīti noņemtas. Apmalēm jau nekādu īpašu zīmju nav, tāpēc turpmāk būsim gudrāki. Ja pasūtīsim jaunas, tad liksim kaut kādas zīmes, lai tās varētu atpazīt," saka G.Kampāne.

Sieviete bilda, ka pati izstaigās kapsētu un meklēs apmales. Viņa ceturtdien par notikušo ziņojusi arī policijai. "Ja kāds ir šonedēļ redzējis kapsētā kaut ko aizdomīgu, tad, lai par to ziņo!" Viņa iesaka arī citiem tuvinieku kapu vietu aprūpētājiem sekot, kas notiek kapsētā.

Nekļūs par biznesu

Gulbenes kapu apsaimniekošanas speciāliste Valda Kupce pauž cerību, ka granīta kapu apmaļu zādzība nekļūs par jaunu biznesa veidu, jo pagaidām šī ir vienīgā šāda zādzība.

"Līdz šim kapos zaga tikai puķes. Granīta kapu apmales tika noskatītas jau iepriekš, un atlika tikai atbraukt tām pakaļ, jo tās noņemtas kapu laukumam, kur var piebraukt no kapsētas aizmugures, kā arī no Smilšu ielas. Kapsētas strādnieki strādā tikai līdz pulksten 15.00, kā arī sestdienās, tāpēc visu nakti uzraudzīt kapus nav iespējams. Iespējams, ka apmales ir aizvestas uz citu pilsētu, lai tās pārdotu," saka V. Kupce.

Melnā granīta kapu apmales ir standarta produkcija, tāpēc ir grūti pateikt, vai tās pa tiešo nākušas no akmeņkaļu darbnīcas vai noņemtas no citam piederošām kapu kopiņām.

Cik tālu aizejam!

Gulbenes Policijas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bašķers uzskata, ka kapu apmaļu zādzība ir ārkārtējs gadījums.

"Par visiem šādiem gadījumiem ir jāziņo policijai, jo katru ziņojumu mēs izvērtējam. Katrs ziņojums kaut ko dod, kaut arī tas ir neliels solis uz priekšu. Protams, kapu apmales var iezīmēt, jo tas palīdzētu tās atpazīt, bet man nav saprotami, kur mēs esam aizgājuši, ka ķeramies pie kapu apzagšanas! Es domāju, ka cilvēkiem, kuri tā ir rīkojušies, īsti kaut kas nav kārtībā ar veselības stāvokli," saka P.Bašķers.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

iedz

zagt vai nemt kautko no kapiem nevar jo ļoti slikta zīme .

pirms 11 gadiem, 2009.06.01 00:52

Es

Gan jau saņems sodu ,jo zagt no kapiem tiešām nav prāta darbs.Bet dzirdēts bija arī par baznīcu apzagšanām,tad Gulbene ir jau tiešām zemā līmenī tauta nu jau ķerās pie kapiem.

pirms 11 gadiem, 2009.05.31 20:44

Vietējās ziņas