Zupas virtuvē apmeklētāju ir vairāk

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, arī zupas virtuvi, kura atrodas kafejnīcā "Amro" Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā, nāk apmeklēt vairāk cilvēku.

Uzņēmīgā sieviete Ilga Vanuška, kura kopš janvāra katru dienu ar siltu zupas šķīvi par brīvu pabaro trūcīgos Gulbenes iedzīvotājus, stāsta, ka tagad katru dienu paēst siltas pusdienas nāk 20 un pat 30 cilvēki. Zupas virtuve tiek atvērta un iespēja tikt pie silta zupas šķīvja ir no pulksten 15.00 līdz 16.00. Tiek vārīts borščs, skābu kāpostu, biešu zupas un citas.


I.Vanuška ir novērojusi, ka vairāk zupas virtuvi apmeklē vīrieši, sievietes mazāk. Visi ir cilvēki gados. Gada sākumā zupas virtuves apmeklētāju bija krietni mazāk.

 

"Cilvēki jau uztraucās, ka pēc mana vīra nāves zupas virtuve tiks aizvērta, bet tā nav un nebūs. Tagad man palīdz vīra dēls Roberts. Kamēr varēšu, tikmēr palīdzēšu tiem, kam ir grūtāk. Man nav grūti izvārīt dienā zupas katlu. Tagad gan man laikam pensiju nogriezīs, bet zupu vārīšu un došu tāpat. Galvenais nav nauda, galvenais, lai cilvēki ir paēduši," saka I.Vanuška.


Ja kāds vēlas, saimniece neliedz arī papildporciju. Savukārt tie, kuri jau paēduši, saka lielu paldies un norāda, ka zupa ir ļoti garšīga.
I.Vanuška nav atmetusi arī domu, ka tagad, kad tuvojas ogu laiks, iespējams, būs arī kāds saldais ēdiens.


Zupas virtuve ir tikai un vienīgi I.Vanuškas labdarība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas