Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zupas virtuvi apmeklē vairāk

Gulbenietes Ilgas Vanuškas vadītajā zupas virtuvē Gulbenes dzelzceļa stacijā šogad kopš pavasara ēdāju ir ievērojami vairāk nekā pērn šajā laikā. Vidēji katru dienu zupu ierodas nobaudīt 40 cilvēki.

"Virtuves apmeklētāju skaits katru dienu mainās. Esmu novērojusi, ka tad, kad zupas virtuves klienti saņem pabalstu vai kādu citu naudu, viņi ēst nenāk. Kad nauda ir iztērēta, arī apmeklētāju uzreiz ir ievērojami vairāk," stāsta I.Vanuška.

 

Katru dienu zupas mainās. Karstajā laikā ir iespējams mieloties arī ar auksto zupu. Ir arī kompots. Uz galda tiek likts arī labdaru atvēlētais ievārījums. Ja cilvēks uz zupas virtuvi ierodas iereibis, viņam zupas šķīvis konkrētajā dienā tiek liegts.

 

Uz zupas virtuvi nāk arī sociālie aprūpētāji, lai aiznestu zupu vientuļajiem vecajiem cilvēkiem.

 

"Ja cilvēks ir viens pats, tad līdzi dodu litru zupas, ja ir divi, tad dodu divas porcijas. Noteiktajā zupas virtuves darba laikā to apmeklē arī bērni, īpaši tagad, kad ir sākušās vasaras brīvdienas," piebilst I.Vanuška.

 

Zupas virtuve ir saņēmusi palīdzību no vairākiem labdariem. Cilvēki piedāvā dārzeņus, ievārījumus, sulas, taukus un citus produktus. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu labdaru gan esot kļuvis mazāk.

 

"Paldies visiem, kas ir man palīdzējuši. Tomēr cilvēkiem gribu pateikt, ka tās ziedojumu kastes, kas ir izvietotas veikalos ar norādi ziedot zupas virtuvei, nekādā gadījumā nav domātas manas zupas virtuves finansiālai atbalstīšanai. Es savas zupas virtuvei ziedojumus nevācu. Pagājušā gada nogalē ziedojumu vākšanas akciju vienu reizi bija noorganizējusi tikai mūsu Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada komiteja," saka I.Vanuška.

 

Viņa ar labu vārdu min cilvēku, kurš katru mēnesi labprātīgi zupas virtuvei atvēl piecus latus. "Šo naudiņu izmantoju, lai iegādātos, piemēram, makaronus, putraimus un citu," bilst I.Vanuška.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas