Žūrija saka komplimentus amatierteātriem

Pagājušajās brīvdienās Gulbenē notika novada amatierteātru skate, kurā piedalījās arī Stāmerienas un Gulbenes kolektīvi. Pagaidām žūrija vēl neteica savu vērtējumu par to, kura no skatē rādītajām izrādēm izraudzīta amatierteātru iestudējumu parādei "Gada izrāde 2008", kas pavasarī būs skatāma Rīgā, Dailes teātrī.

Gulbenes Tautas teātra režisore Edīte Siļķēna "Dzirkstelei" saka, ka žūrija savus secinājumus darīs zināmus pēc tam, kad būs redzētas izrādes visu novadu skatēs. Viņa klāsta, ka žūrija izrādes vērtē pēc punktu sistēmas atbilstoši A un B grupai. Katrai no šīm grupām ir citi kritēriji, taču faktiski skatītājam tas neko neizsaka. Skatītājs pats ir izrāžu vislabākais vērtētājs. Ja iestudējums ir pie dūšas, publika nāk skatīties.

 

"Žūrija bija noskaņota pozitīvi, priecājās par to, ka Vidzemē ir salīdzinoši daudz amatierteātru, ka cilvēki vēlas spēlēt teātri," saka E.Siļķēnā.

 

Stāmerienas amatierteātris "Spēle" skatē rādīja Māras Rītupes lugu "Es pazinu tēva sētu" Astrīdas Vilciņas režijā. Žūrija paudusi, ka kolektīvs ticami parāda kolhozu vidi, ko daudzi vēl labi atceras, bet citi nav redzējuši.

 

Gulbenes Tautas teātris rādīja Baha un Arnolda situāciju komēdiju "Spāniešu muša" E.Siļķēnas režijā.

 

Žūrija priecājusies par to, cik liels, stabils un dažādu paaudžu aktieriem bagāts ir šā amatierteātra kolektīvs.

 

"Žūrijas dalībnieki Aina Matīsa ar Valdi Lūriņu sāka spriest, ka profesionālie teātri baidās iestudēt izrādes šādā žanrā, jo tas ir liels pārbaudījums un reizē treniņš aktieriem, noturot spriedzē skatītājus ar intrigām, raksturiem un dinamiku," saka E.Siļķēna.

 

Lielīta izrādes scenogrāfija, par dekorācijas veidotājiem izmantojot pašus aktierus, kas iejūtas telefona, galda, krēsla, durvju stenderes lomā.

 

Žūrija arī pamanījusi veiksmes aktierspēlē. Radies iespaids, ka Gulbenes teātris ir ar savu īpašu vidi un pasaulei, kas atšķiras no tā, ko rāda citi amatierteātri. Turklāt, kā uzsvērusi žūrija, gulbenieši savā žanrā ir stilistiski ieturēti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas