Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Žurnāla titulu "Gada bērnu ārsts 2018" iegūst Dagmāra Mūrniece 13

Pēc diskusijas Vecāku biežākās kļūdas, rūpējoties par bērnu veselību Bērnu Klīniskajā universitātes slimnīcā tika nosaukta titula Gada bērnu ārsts 2018 ieguvēja saskaņā ar žurnāla MANS MAZAIS lasītāju balsojumu. No desmit finālistēm vislielāko balsu skaitu saņēmusi Dagmāra Mūrniece – pediatre Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā un BKUS novietnē "Gaiļezers". Par to informē žurnāla "Mans mazais" galvenā redaktore  Sindija Meluškāne.

"Akcijā tika pieteikti 20 ārsti, no kuriem desmit žurnāla redakcija izvirzīja fināla balsojumam, kas notika visu oktobri žurnāla lapā sociālajā tīklā Facebook. Kopā tika saņemtas 3760 balsis, no kurām 825 tika atdotas par Dagmāru Mūrnieci," stāsta  S.Meluškāne.

«Ārsta darbā vislielāko gandarījumu man sniedz veseli bērni – mazie pacienti, kas ir bijuši nopietni slimi un izveseļojušies,» saka Dagmāra Mūrniece, uzsverot, ka bērni ir ļoti dažādi. «Ir pacienti, ar kuriem jāaprunājas, un tad viņi pamazām aizmirst par satraukumu, bet ir arī tādi, kam uzreiz jāsāk ar apskati, jo garas sarunas viņus satrauc vēl vairāk. Ļoti svarīgs ir bērna kontakts ar mammu. Cik mamma ir emocionāli stabila un cik spēj ieguldīt savu laiku bērna ārstēšanā un aprūpēšanā,» ir pārliecināta pediatre.

Viņa atminas, ka savulaik kāds pasniedzējs mācījis izrakstīt visus medikamentus, kurus bērnam šajā gadījumā vajadzētu, un pēc tam izsvītrot tos, bez kuriem var iztikt. «Šo padomu vienmēr paturu prātā. Un tieši mammas iesaistīšanās bērna ārstēšanas procesā ir ļoti svarīga, tie ir vismaz piecdesmit procenti, lai bērns ātrāk kļūtu vesels.»

Fināla balsojumam tika izvirzītas arī ģimenes ārstes Ilze Skuja (Veselības centrs 4), Sandra Bērziņa (Ikšķiles novads), Inguna Ločmele (Rūjienas novads), Sandra Birzniece-Bekmane (Kauguru veselības centrs), Inga Lāce (BKUS pediatre un kardioloģe), Ieva Ozola (Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Pediatrijas dienesta vadītāja, pediatre un ģimenes ārste Talsu pediatriskajā doktorātā), Sanita Mitenberga (pediatre BKUS Neatliekamās palīdzības nodaļā un konsultatīvajā poliklīnikā un LOR klīnikā), Marika Grūtupa (BKUS pediatre un bērnu hematoonkoloģe) un Anna Čudere (pediatre un bērnu neiroloģe Talsu pediatriskajā doktorātā).

Akcija Gada bērnu ārsts 2018 sadarbībā ar Neutral šogad tika rīkota pirmo reizi. Iepriekš žurnāla lasītāji katru gadu varēja pieteikt un balsot par Latvijas labākajām vecmātēm. No šāgada janvāra redakcija aicināja lasītājus sacīt publisku paldies sirsnīgākajiem un iejūtīgākajiem bērnu ārstiem, kas mazo pacientu un viņu vecāku labā bieži vien dara pat vairāk, nekā prasa pienākums.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Diāna

No sirds - gan prieks, gan lepnums! Apsveikumi!

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.08 10:37

Nellija

Superīga ārste. Mūsu prieks un lepnums!

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.08 12:27

Linda

Superīga tiešām ārste. Otru tādu te nevienu nevaru nosaukt. Vēlu visu labāko šai jaukajai ārstei!!!!

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.08 14:59

Valda

Patiess prieks par Dagmāru. Viņa sen jau to bija pelnijusi. Lai veicas!

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.08 17:56

pavisam dīvaini

Līdz gada beigām vēl divi mēneši,bet titula īpašnieks jau atrasts un gratulēts.

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.08 18:43

daugu būšana

Vāle tik bīda kādu no sava midzeņa,bet Kozlovska nav sliktāka.

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.08 20:11

Anita

Ļoti jauka un atsaucīga dakteriite! Viņa sen jau bija ko taadu pelniijusi! Esmu lepna, ka no mūsu novada! Apsveicu!

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.08 23:34

Mamma

Vislabākā. Tāda pēc rakstura un darba. Mūža ieguldījums savā arodā

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.09 10:20

Evita

Pilnīgi 100% piekrītu iepriekšējiem pozitīvajiem viedokļiem. Vislabākā dakterīte. Kaut vairāk tādu būtu. Paldies, dakterīt, par rūpēm!

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.09 12:22

Sjueee

Dakterīte Mūrniece ir pelnījusi Latvijas Lepnuma balvu, jo to, ko paspēj viņa un viņas rūpes par citu bērniņiem var tikai apbrīnot!!! Es kā māte, kad man auga pirmie bērni biju visu laiku stresā, kā kaut kas ar bērnu veselību nebija kārtībā, tagad esam kā zem eņģeļa spārna, kurš gatavs mums palīdzēt jebkurā diennakts laikā!!! Mēs mīlam Jūs Dagmāriņ!!!

pirms 4 mēnešiem, 2018.11.09 15:13

Vietējās ziņas