Zvaigznes dienā godā mājas 2

Aptuveni 80 cilvēku trešdienas rītā bija pulcējušies Gulbenes katoļu baznīcā Zvaigznes dienas dievkalpojumā. Vairāk foto šeit.

Katoļiem šī diena ir lieli svētki, kad piemin seno vēsti par trim Austrumu gudrajiem - Kasparu, Baltazaru un Melhioru -, kas sekoja Betlēmes zvaigznei un nonāca pie jaundzimušā Jēzus bērniņa. Šajā dienā arī baznīcā svētī cēlmetālus, vīraku un krītu. Pēc senas tradīcijas pēc tam katoļi ar šo svētīto krītu uz savu māju ārdurvīm raksta AD 20+K+M+B+10 (Anno Domini 2010 - Kaspars, Melhiors, Baltasars), kas atšifrējot nozīmē: „Trīs Ķēniņi Kaspars, Melhiors un Baltasars Mūsu Kunga 2010.gadā". Māju durvju svētīšanas tradīcija simbolizē ģimenes apņemšanos uzņemt Kristu savās mājās visa gada garumā.  

Draudzes prāvests Vjačeslavs Bogdanovs, uzrunājot visus, kas bija sapulcējušies baznīcā Zvaigznes dienā, uzsvēra, ka gan ticīga, gan neticīga cilvēka dzīvē laiku pa laikam ir kāda atklāsme. Šīs dienas vēstījums ir domāts nevis izredzētajiem, bet visai pasaulei, katram. Kristīšana un glābējs ir dāvāts ikvienam.

 

Zvaigznes diena arī, kā uzsvēra V.Bogdanovs, vēstī par Jāzepa un Marijas ģimeni, kurā Austrumu gudrie sastapa Jēzus bērniņu un pasniedza viņam līdznestās dāvanas. Tas ir stāsts par mājām, kas izstaroja mieru un drošību, kur mīlestība bija padarīta par ikdienu. To juta ikviens, kas atnāca ciemos uz šīm mājām.

 

V.Bogdanovs vēlēja, lai ikvienas mājas Gulbenē šodien kļūtu par svētības, mīlestības un ticības mājvietu. Lai tas notiktu, ir jāsāk ar tīrības, kārtības ieviešanu, atbrīvojoties no visa liekā, traucējošā. "Lai mēs pārstājam būt par pelēcībām, lai kļūstam par Kristus gaismas, par mīlestības nesējiem!" sacīja prāvests.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

ir dažādi varianti. var arī nerakstīt neko uz durvīm. galvenais, kas notiek dvēselē un mājās.

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 11:40

vc

Latgalē mazliet savādāk tos burtus raksta uz durvīm, bez AD .... kā ir pareizi ???

pirms 11 gadiem, 2010.01.07 11:16

Vietējās ziņas