Zvaigznes dienā mudina sekot gaismai

Gulbenē Zvaigznes dienas dievkalpojumā otrdien katoļu priesteris Vjačeslavs Bogdanovs aicināja katoļus krīzes laikā nezaudēt optimismu.

"Dzirkstele" novēroja, ka dievkalpojumu apmeklēja vairāk nekā 200 gulbeniešu.


Pēc dievkalpojuma viņi no baznīcas līdzi uz mājām aiznesa dāvanu - balta svētīta krīta gabaliņu,- ar kuru uz savas mājas durvīm rakstīt trīs burtus: KMB 2009.


Šie burti vēstī vairāk nekā 2000 gadu senu stāstu par trim Austrumu astronomiem - Kasparu, Melhioru un Baltazaru -, kas sekoja Bētlemes zvaigznei un nonāca pie jaundzimušā Jēzus bērniņa.


"Viņi ieraudzīja bērnu bez dievišķām pazīmēm," dievkalpojumā gulbeniešiem teica V.Bagdanovs, uzsverot, ka Austrumu gudrie paļāvās uz Bētlemes zvaigzni kā ceļa rādītāju un ticēja tai, kaut varbūt nespēja uzreiz līdz galam izprast visu notiekošā svarīgumu. Jēzus bērniņš taču bija pasaulē nācis necilos apstākļos, pat nabadzībā. Tas nemulsināja Austrumu gudros, skolotos vīrus, kas, apskaujot jaundzimušo, stāvēja blakus neizglītotiem ganiem kā līdzīgs ar līdzīgu.


Priesteris pauda, ka ticība nav pretrunā ar zināšanām. Tā papildina tās un ved pretī pieredzei, kas vainagojas ar piedzīvotiem brīnumiem biežāk, nekā cilvēki paši to pamana ikdienā.


"Būtiskākais ir sekošana gaismai. Arī savā sirdī. Svarīgi nenomaldīties no ceļa, neraugoties uz to, ka zvaigzne mēdz pazust," sacīja V.Bogdanovs.


Viņš aicināja katram, ieejot jaunā gadā, izvērtēt ne tikai savu materiālo stāvokli, bet, pirmkārt, garīgo satvaru. "Ko esam guvuši un ko esam pazaudējuši dvēselē? Kur ir mūsu mīnusi un kur plusi?" mudināja priesteris.


Viņš uzsvēra, ka "uzticība gaismai spēj pārveidot cilvēka dzīvi no mīnusa par plusu".


"Tas nenozīmē, ka dzīvot kļūs vieglāk. Tā vienkārši ir cerība un sajūta, ka Dievs manā dzīvē vienmēr ir klātesošs," teica V.Bogdanovs.

Vairāk foto skatīt:

http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=11626

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas