Zvani skanēs arī Gulbenes novada baznīcās 6

Gulbenes novads Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde aicina Latvijas dievnamus un citus zvanu objektu īpašniekus pievienoties Zvanu skaņu akcijai, kas notiks sestdien, 21.septembrī, no pulksten 19.00 līdz 19.15. Zvani tiks zvanīti arī Gulbenes, Velēnas, Jaungulbenes un Tirzas dievnamā. Par to informē luterāņu mācītājs Ilgvars Matīss.


2019.gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskajā miera dienā, ko atzīmē 21.septembrī, ikviena baznīca Eiropā skandinās zvanus Eiropas kultūras mantojuma saglabāšanai kā veltījumu mieram un Eiropas kultūras vērtībām. Šo akciju atbalsta “Europa Nostra”, kā arī organizācija “Reliģiskais mantojums nākotnei” un citas starptautiskas organizācijas, aicinot pievienoties šai akcijai un būt vienotiem.


Kopīgās zvanu skaņās tiks pausta vienotība mieram un kultūras mantojuma vērtībām, kā arī to nodošanai nākamajām paaudzēm.

- Pārsla Konrāde

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Maris Bukovskis

Gulbenes luterāņiem baznīcai pat nav sava zvanu torņa, zvanīs laikam tikai reliģiozais deputāts mazurs, ar saviem solījumiem uzcelt baznīcas torni, šie solījumi tika pausti jau 4 gadus atpakaļ, kur ir tornis mazur?

pirms gada, 2019.09.20 15:42

n

Katrs deputāts zvanīs savos "zvanos, bet deputātes pūtīs savās "svilpēs", LAI LABI SKAN.

pirms gada, 2019.09.20 16:19

Tranzīts - 7 dienas

"Septiņas dienas mans atmiņu lāsts
Riekstu čaumala sirdij kā akmens"

kāda saprātīga būtne, lūdzu izskaidrojiet, kas te domāts?

pirms gada, 2019.09.22 01:16

Vietējās ziņas